Gdy zabieramy się za gotowanie, lubimy zaskakiwać naszych bliskich nowymi smakami. Bywa jednak, że brakuje nam czasu na przygotowywanie wymyślnych potraw. Nie trzeba wtedy jednak całkiem z tego rezygnować. Wystarczy przyrządzić proste dania, które oczarują naszych bliskich wyglądem i smakiem. Często coś, co wygląda jak z najlepszej restauracji, posiada tylko kilka składników.

Co na obiad ?

Wątróbka drobiowa to mięso łatwe w przygotowaniu, o ile opanuje się technikę jej smażenia. Zbyt długo poddawana obróbce termicznej może zrobić się twarda. Jak zamienić ją w wykwintne danie? Można zaserwować z ziemniakami puree podanymi na przykład w formie kulek, które przygotujemy z pomocą łyżki do lodów.

Coś słodkiego

Deserem, którym z pewnością zrobimy wrażenie na naszej rodzinie, jest panna cotta. Wbrew pozorom nie jest trudna w przygotowaniu, a z włoskiego znaczy tyle, co „gotowana śmietana”. Do jej zrobienia potrzebujemy właśnie śmietany, a ponadto mleka, cukru waniliowego (lub laski wanilii) oraz żelatyny, którą uprzednio namoczoną w wodzie dodamy pod koniec do gorącej mieszanki. Deser możemy podawać w szklankach — trzeba tylko odłożyć go na kilka godzin do lodówki, by zastygł. Niezastąpionym dodatkiem są owoce. Dodadzą one deserowi lekkości. O tej porze roku najlepiej użyć świeżych truskawek pokrojonych w talarki lub zrobić z nich mus, którym polejemy panna cottę.

Cukierki z duriana dostępne w sklepie: https://www.kuchnieorientu.pl/produkt/cukierki-z-duriana-180g/ są bardzo zaskakujące w smaku. Możemy podać je na deser i sprawdzić, czy przypadną do gustu naszym dzieciom.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

9 − sześć =