W jakich kwestiach może pomóc osoba trenera personalnego?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób chce zrzucić zbędne kilogramy lub po prostu poprawić wygląd sylwetki lub kondycję. Ciągle jednak zastanawiamy się, czy tak naprawdę trener personalny jest nam potrzebny, skoro możemy wszystkie ćwiczenia robić sami? Okazuje się, że osoba wykwalifikowana, czuwająca nad naszym treningiem może znacznie zwiększyć jego efektywność i być dodatkowym źródłem motywacji.

Indywidualnie dopasowane treningi

Dzięki pomocy trenera personalnego mamy szanse na uprawianie ćwiczeń dokładnie dopasowanych do naszych potrzeb, a co za tym idzie lepsze i szybsze efekty naszej pracy. Zapewnia to zdecydowanie większą wydajność niż w przypadku wykonywania ćwiczeń na własną rękę. Pomoże polepszyć sylwetkę, kondycję, zwiększyć siłę, a nawet zapobiec chorobom cywilizacyjnym takim jak nadwaga, cukrzyca itp.

Bezpieczeństwo

Mając nad sobą kogoś, kto nas kontroluje, mamy pewność, że wykonujemy każde ćwiczenie poprawnie, tym samym nie narażając się na kontuzje z powodu naszej niewiedzy.  Co więcej trener dopasowuje intensywność i trudność ćwiczeń do naszych możliwości, które samemu często ciężko ocenić.

Motywacja i lepsze samopoczucie

Pomoc trenera personalnego przede wszystkim ma pozytywny wpływ na psychikę. Dodaje on motywacji, co istotne ze względu na fakt, że wielu osobom ciężko samemu zebrać się do porządnego treningu. Jego kontrola skutkuje coraz lepszą techniką naszych ćwiczeń oraz podbudowuje poczucie naszej wartości wiedząc, że jesteśmy dobrzy w tym co robimy.

Jak znaleźć trenera? 

W internecie mieści się wiele ofert indywidualnych, spośród których znajdzie się odpowiedni dla nas trener personalny Gdańsk, Katowice, Opole, Poznań czy Wrocław to miasta, w których jest mnóstwo specjalistów, znających się na tym fachu jak mało kto, dzięki czemu można na nich zdecydowanie polegać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie i w jakim celu wykorzystywane są łożyska?
Gdzie i w jakim celu wykorzystywane są łożyska?
Łożyska to elementy mechaniczne, które umożliwiają ruch względny pomiędzy ruchomymi częściami. Celem łożyska jest zmniejszenie tarcia poprzez zapewnienie powierzchni o […]
Ciekawe pomysły na prezent okolicznościowy
Ciekawe pomysły na prezent okolicznościowy
Brakuje Ci pomysłu na prezent, a ważny dzień zbliża się wielkimi krokami? Dla tych, którzy regularnie miewają problemy z wyszukaniem […]
Jak prawidłowo naliczać płace?
Jak prawidłowo naliczać płace?
Prowadzenie firmy wymaga od nas odpowiedzialności nie tylko za swoje finanse. Zatrudniając grupę pracowników, musimy bowiem zadbać o godne ich […]