W większości polskich mieszkań jednym z głównych elementów salonu czy pokoju wypoczynkowego jest telewizor. Komfort korzystania z niego w dużym stopniu zależy jednak od tego w jaki sposób wkomponujemy go w przestrzeń salonu. O ile w dużych wnętrzach i w przypadku dużych telewizorów dużo lepiej będzie się prezentował telewizor powieszony na ścianie, o tyle w mniejszych lokalach zazwyczaj stawiamy telewizor na jakieś szafce lub komodzie. W jaki sposób możemy zaaranżować wnętrze takiego niewielkiego salonu i na czym najlepiej będzie prezentował się telewizor umożliwiając jednocześnie swobodne korzystanie i oglądanie telewizji?

W większości przypadków najlepiej sprawdzi się specjalnie do tego celu przystosowana szafka pod TV. W salonie najbardziej istotne jest tak naprawdę to aby udało nam się bardzo dokładnie schować wszystkie wystające elementy oraz kable prowadzące do telewizora. Zazwyczaj bowiem obok samego ekranu mamy również różnego rodzaju dekodery umożliwiające odbiór sygnału telewizyjnego czy choćby zestawy kina domowego. Wszystkie te urządzenia łączą się z telewizorem za pomocą kabli, które pozostawione luzem w przestrzeni salonu bardzo rzucają się w oczy i tworzą niekorzystne wrażenie lekkiego chaosu i bałaganu. Szafki pod telewizor projektowane są specjalnie z myślą o rozwiązaniu tego problemu i pozwalają bardzo sprytnie i wygodnie pochować wszystkie wystające elementy okablowania. Oczywiście szafki pod telewizor znajdziemy w przeróżnych wzorach i kolorach – na pewno uda się znaleźć mebel odpowiedni dla każdego stylu aranżacji. Bez problemu dopasujemy taką szafkę zarówno do nowoczesnego wnętrza jaki do salonu o bardziej tradycyjnym i klasycznym charakterze.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem meblowym – Meble Glamour oferującym meble oraz różnego rodzaju dodatki na przykład lustra na ścianę.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewiętnaście − dwanaście =