Kreatyna to naturalnie występujący aminokwas, który pomaga dostarczać energię do wszystkich komórek w organizmie. Około 95 procent kreatyny w organizmie znajduje się w tkance mięśni szkieletowych, gdzie odgrywa kluczową rolę w produkcji ATP (adenozynotrójfosforanu).

Kreatyna jest produkowana przez wątrobę, trzustkę i nerki. Występuje w źródłach pokarmowych, takich jak czerwone mięso, ryby, drób i produkty mleczne. Około połowa Twojego dziennego zapotrzebowania pochodzi z diety.

Trzy najczęściej spotykane rodzaje kreatyny to:

Monohydrat kreatyny

Najpopularniejsza forma kreatyny dostępna obecnie. Jest szeroko badana pod kątem jej zdolności do zwiększania siły i mocy podczas treningów. Monohydrat kreatyny występuje zazwyczaj w formie proszku, ale można ją również nabyć w formie kapsułek. Tego rodzaju kreatynę można nabyć przykładowo na stronie https://inkospor.pl/kreatyna.

Buforowana kreatyna

Ta forma zawiera potas i magnez, aby pomóc zmniejszyć szansę na wzdęcia i problemy żołądkowo-jelitowe związane z suplementacją monohydratem kreatyny w dużych dawkach. Możesz znaleźć buforowaną kreatynę jako część suplementu przedtreningowego lub sprzedawaną oddzielnie w postaci kapsułek lub proszku.

Kreatyna HCL

Ta forma łatwo rozpuszcza się w wodzie i ma szybsze tempo wchłaniania niż inne formy kreatyny. Kreatyna HCL to najczęstsza forma kreatyny stosowana w celu zwiększenia wydajności sportowej. Jest to również najtańsza opcja, więc jest często używana w suplementach dla początkujących lub osób z ograniczonym budżetem.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 13 =