Jakie są dostępne różne rodzaje kreatyny?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kreatyna to naturalnie występujący aminokwas, który pomaga dostarczać energię do wszystkich komórek w organizmie. Około 95 procent kreatyny w organizmie znajduje się w tkance mięśni szkieletowych, gdzie odgrywa kluczową rolę w produkcji ATP (adenozynotrójfosforanu).

Kreatyna jest produkowana przez wątrobę, trzustkę i nerki. Występuje w źródłach pokarmowych, takich jak czerwone mięso, ryby, drób i produkty mleczne. Około połowa Twojego dziennego zapotrzebowania pochodzi z diety.

Trzy najczęściej spotykane rodzaje kreatyny to:

Monohydrat kreatyny

Najpopularniejsza forma kreatyny dostępna obecnie. Jest szeroko badana pod kątem jej zdolności do zwiększania siły i mocy podczas treningów. Monohydrat kreatyny występuje zazwyczaj w formie proszku, ale można ją również nabyć w formie kapsułek. Tego rodzaju kreatynę można nabyć przykładowo na stronie https://inkospor.pl/kreatyna.

Buforowana kreatyna

Ta forma zawiera potas i magnez, aby pomóc zmniejszyć szansę na wzdęcia i problemy żołądkowo-jelitowe związane z suplementacją monohydratem kreatyny w dużych dawkach. Możesz znaleźć buforowaną kreatynę jako część suplementu przedtreningowego lub sprzedawaną oddzielnie w postaci kapsułek lub proszku.

Kreatyna HCL

Ta forma łatwo rozpuszcza się w wodzie i ma szybsze tempo wchłaniania niż inne formy kreatyny. Kreatyna HCL to najczęstsza forma kreatyny stosowana w celu zwiększenia wydajności sportowej. Jest to również najtańsza opcja, więc jest często używana w suplementach dla początkujących lub osób z ograniczonym budżetem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak skonstruowane są rolety rzymskie?
Jak skonstruowane są rolety rzymskie?
Funkcjonalne wyposażenie wnętrz może także wyróżniać się atrakcyjnym i nieszablonowym wyglądem. Warto dopracować wszystkie szczegóły, aby efekt końcowy był satysfakcjonujący […]
Producenci tworzący dobrej jakości pióra
Producenci tworzący dobrej jakości pióra
Prestiż i elegancja  Pióro wieczne to tradycyjne narzędzie piśmiennicze. Każdy model wyposażony jest w korpus, spływak, sekcję, stalówkę, skuwkę oraz […]
Kierunki wakacyjne – gdzie warto się wybrać?
Kierunki wakacyjne – gdzie warto się wybrać?
Każdy czeka na upragnione wakacje. Dzieci odliczają dni do końca roku szkolnego, dorośli – do początku urlopu. Wybrane miejsca turystyczne […]