Jakie są dostępne różne rodzaje kreatyny?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kreatyna to naturalnie występujący aminokwas, który pomaga dostarczać energię do wszystkich komórek w organizmie. Około 95 procent kreatyny w organizmie znajduje się w tkance mięśni szkieletowych, gdzie odgrywa kluczową rolę w produkcji ATP (adenozynotrójfosforanu).

Kreatyna jest produkowana przez wątrobę, trzustkę i nerki. Występuje w źródłach pokarmowych, takich jak czerwone mięso, ryby, drób i produkty mleczne. Około połowa Twojego dziennego zapotrzebowania pochodzi z diety.

Trzy najczęściej spotykane rodzaje kreatyny to:

Monohydrat kreatyny

Najpopularniejsza forma kreatyny dostępna obecnie. Jest szeroko badana pod kątem jej zdolności do zwiększania siły i mocy podczas treningów. Monohydrat kreatyny występuje zazwyczaj w formie proszku, ale można ją również nabyć w formie kapsułek. Tego rodzaju kreatynę można nabyć przykładowo na stronie https://inkospor.pl/kreatyna.

Buforowana kreatyna

Ta forma zawiera potas i magnez, aby pomóc zmniejszyć szansę na wzdęcia i problemy żołądkowo-jelitowe związane z suplementacją monohydratem kreatyny w dużych dawkach. Możesz znaleźć buforowaną kreatynę jako część suplementu przedtreningowego lub sprzedawaną oddzielnie w postaci kapsułek lub proszku.

Kreatyna HCL

Ta forma łatwo rozpuszcza się w wodzie i ma szybsze tempo wchłaniania niż inne formy kreatyny. Kreatyna HCL to najczęstsza forma kreatyny stosowana w celu zwiększenia wydajności sportowej. Jest to również najtańsza opcja, więc jest często używana w suplementach dla początkujących lub osób z ograniczonym budżetem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sposoby na zmianę wyglądu wnętrza
Sposoby na zmianę wyglądu wnętrza
Zmiana wystroju swojego nie musi być kosztownym przedsięwzięciem. Wszystko jednak zależy od tego jaki zakres prac ma zostać wprowadzony do […]
Do jakich ubrań zakładać biustonosz samonośny?
Do jakich ubrań zakładać biustonosz samonośny?
Od kilku lat wśród kobiet ogromną popularnością cieszą się biustonosze samonośne. Prezentują się one bowiem bardzo estetycznie, a na dodatek […]
Jak dobrać odpowiednie ubrania zimowe dla swoich dzieci?
Jak dobrać odpowiednie ubrania zimowe dla swoich dzieci?
Zima to bardzo wymagająca pora roku, w czasie której warto zadbać nie tylko o swoje zdrowie, ale też o odpowiednie […]