Zalety treningu na siłowni

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ćwiczenia w domu są wygodne i możesz je wykonać o każdej porze, jednak w tym wypadku nikt nie jest w stanie skorygować błędów technicznych, które popełniasz. Zbyt ciężkie treningi i złe wykonywanie niektórych ćwiczeń to główne przyczyny kontuzji. Możesz tego uniknąć, wybierając ćwiczenia na siłowni z trenerem – takie trenowanie dla leniwych to świetny sposób na dobrą formę i znalezienie idealnego zestawu ćwiczeń.

Trening na siłowni – dlaczego warto go wybrać?

W domu bardzo trudno jest się zmotywować do ćwiczeń, lecz jeśli mamy już w dłoni karnet, wymówki nie mają już takiej siły przebicia. Poza tym, na siłowni można ćwiczyć z przyjaciółmi, a także nawiązać nowe znajomości. Najważniejsze jest jednak to, że siłownia to gwarancja aktywności pod okiem trenerów i innych, bardziej doświadczonych, którzy zawsze mogą pomóc doskonalić technikę ćwiczeń. Indywidualny trening w Warszawie to świetna opcja nie tylko dla początkujących, lecz także dla tych, którzy chcą wzmocnić się w konkretnej dziedzinie albo przygotować do ważnych zawodów. Trening indywidualny to gwarancja 100% czasu i uwagi poświęconej właśnie Tobie!
Warto wspomnieć też o tym, że na siłowni można wykonać kompletny trening z wykorzystaniem różnych maszyn przeznaczonych do ćwiczenia konkretnych partii ciała – w domu nie ma takich możliwości.

Nie mam czasu na siłownię, czyli najgorsze wymówki

Dzisiaj wiele siłowni jest otwartych od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Naprawdę łatwo wygospodarować godzinę lub dwie, nawet jeśli pracuje się w różnych porach dnia, aby zrobić trening. Poza tym w większych miastach siłownie są otwarte 24h na dobę, co całkowicie eliminuje ten problem! A co ze znużeniem i brakiem sił? Naukowcy dowiedli, że podczas wysiłku fizycznego niwelowane jest uczucie zmęczenia i poprawia się nastrój. Wszystko to za sprawą dopaminy – czyli tzw. hormonu przyjemności, który wydziela się właśnie podczas ćwiczeń.

Poza tym siłownia to trenowanie dla leniwych – nawet najbardziej ociężali i niechętni po wejściu na salę treningową dostają wiele motywacji, widząc dobrze zbudowane ciała. Oferty siłowni są bardzo różnorodne, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych osób. Nie chodzi tu o kult pięknego ciała, ale o zdrowie i dobre samopoczucie, które zapewniają regularne ćwiczenia. Daj się przekonać i zacznij trenować pod okiem personalnego trenera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak prawidłowo podłączyć światło w mieszkaniu?
Jak prawidłowo podłączyć światło w mieszkaniu?
Zadbanie o właściwe oświetlenie w naszym domu jest niezwykle ważne, jeżeli chcemy zapewnić sobie komfortowe warunki do życia. Zamontowanie instalacji […]
Jak zabezpieczyć dom przed owadami?
Jak zabezpieczyć dom przed owadami?
Pierwsze wiosenne promienie słońca wywołują uśmiech na twarzach wszystkich. Poprawiają humor, a także dodają energii do życia. Jednak wraz z […]
5 trików modowych dla puszystych pań
5 trików modowych dla puszystych pań
Spore grono puszystych kobiet ma trudności z odpowiednim dopasowaniem ubioru do swojej sylwetki. W związku z tym twierdzą, że moda […]