Malownicza kraina w środkowo-zachodniej części Polski. Położona w dorzeczu Warty, na terenach pojezierza. Ciesząca się długą listą jezior, dwoma parkami narodowymi, oraz innymi cennymi zabytkami i pamiątkami przyrody. Potocznie znana jako Kraina Stu Jezior.

Wielkopolska kraina urodzaju

To właśnie na jej terenach, w historycznym Gnieźnie powstała Polska. Dzięki swojej bogatej historii oferuje turystom możliwość podziwiania wiekowych budowli, pałaców i zamków. Poznań, czyli stolica Wielkopolski ma duże szczęście, mając możliwość czerpania najcenniejszego powietrza z „zielonych płuc” tego regionu, jakim jest Wielkopolski Park Narodowy. Park obfituje w kilka szlaków rowerowych i pieszych oraz w wyjątkowy krajobraz, który łączy ze sobą las, wzgórza oraz zbiorniki wodne.

Najbardziej widowiskowe i polecane przez turystów jeziora na terenie Wielkopolski to:

Jezioro Mikorzyńskie – jego wielkość sięga około 251 ha, a długość 7 km. Jezioro w Mikorzynie posiada atrakcyjnie zagospodarowane nabrzeże wokół, którego mieści się wiele ośrodków wypoczynkowych oraz plaża z kąpieliskiem. Polecane jest szczególnie na rodzinne wycieczki. Po długim spacerze pełnym przyjemnych doznań tamtejszej natury, śmiało można zatrzymać się i odpocząć w jednym z przybrzeżnych ośrodków.

Jezioro Powidzkie – jest najczęściej wybierane przez turystów do nauki żeglugi lub praktykowania sportów wodnych. W samym Powidzu znajduje się przystań dla żaglówek, która oferuje również wypożyczenie sprzętu. Okolice Jeziora Powidzkiego pełne są kąpielisk, niemniej jednak o wiele bardziej poleca się wyruszyć na dłuższą wycieczkę w poszukiwaniu zjawiskowych, dzikich plaż. 

Jezioro Jaroszewskie – zlokalizowane w okolicach miejscowości Sierakowa. To miejsce wyróżnia się wyjątkowo dużą ilością jezior. Na co dzień głównie użytkowane jest przez miłośników sportów wodnych, a latem przez turystów pragnących schłodzić się i odpocząć na plaży. 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 4 =