Koloryzacja włosów, to najlepszy sposób na szybką metamorfozę swojego wyglądu. Wymaga jednak regularności – kolor często blaknie już po kilku tygodniach i niezbędne jest jego odświeżenie. Zbyt częste farbowanie może z kolei osłabiać kosmyki. Jak więc to ze sobą pogodzić i cieszyć się pięknym, świeżym kolorem?

Kosmetyki do włosów farbowanych

Posiadając farbowane włosy, najlepiej stosować w codziennej pielęgnacji specjalne kosmetyki dedykowane kosmykom po koloryzacji. Posiadają one odpowiednio dobrane składniki, które domykają łuskę włosa, sprawiając że kolor wypłukuje się z niej znacznie wolniej. Mogą poprawić trwałość koloru o nawet kilka tygodni, a przy tym jednocześnie dbają o dobrą kondycję włosów, które mogą być osłabione farbowaniem. Do koloryzacji najlepiej zaś używać dobrej jakości farb lub szamponów. Te ostatnie sprawdzą się świetnie, jeśli nie chcesz niszczyć włosów – nie zawierają amoniaku i skutecznie zmieniają kolor fryzury. Szampony koloryzujące w pięknych odcieniach, dostępne są chociażby na stronie internetowej – https://beabeleza.pl/8348-szampony-koloryzujace.

Ekspresowe odświeżenie koloru

Włosy straciły swój blask, a chcemy jeszcze poczekać z koloryzacją? Nie musimy wcale chować włosów pod czapką. Idealnie sprawdzą się bowiem szampony tonujące. Są one produktem pośrednim między szamponami koloryzującymi, a oczyszczającymi. Wzmacniają posiadany kolor, ale go nie zmieniają. Takich szamponów można używać w celu podtrzymania posiadanego odcienia (np. brąz) lub jego delikatnej modyfikacji (np. srebrny dla blondynek, które chcą zmienić odcień z ciepłego na chłodniejszy). Co najważniejsze, takie szampony nadają koloru głębi i odżywiają kosmyki, można być więc spokojnym o bezpieczeństwo włosów.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − dziewięć =