Szukasz sposobów jak odnowić stary dywan? Stosujesz domowe mikstury jak woda z octem i sodą oczyszczoną, czy też mieszanka startych płatków mydlanych ze skrobią ziemniaczaną, a gdy to nie skutkuje, kupujesz drogie środki chemiczne przeznaczone do prania dywanów, od których aż roi się na sklepowych półkach? Już prawie decydujesz się na kupno nowego dywanu, ale pojawia się jeszcze jedna alternatywa.

Stary dywan jak nowy

Zamiast działać na własną rękę skorzystaj z usług profesjonalnych fachowców. Aktualnie na rynku działa wiele firm, takich jak np. https://profesjonalnesprzatanie.pl, które z łatwością sprawią, że Twój dywan lub wykładzina będą znów wyglądać jak nowe.

Istnieją różne metody prania chemicznego dywanów. Dwie najbardziej znane to metoda na mokro i metoda na sucho. Po starannym zapoznaniu się z rodzajem materiału z jakiego wyprodukowany jest przedmiot, ekipa dobiera odpowiednią metodę czyszczenia. Dysponuje ona bowiem profesjonalnym sprzętem, który skutecznie rozprawi się z wszelkimi zabrudzeniami. Metoda na mokro jest bardziej dogłębna. Po punktowym usunięciu większych plam rozpylony zostaje specjalny spray, który po dokładnym wtarciu w powierzchnię dywanu rozpuszcza nieczystości. Następnie przychodzi kolej na kilkakrotne płukanie. Metoda na sucho stosowana jest głównie na wykładzinach welurowych. Nie da oczekiwanego efektu w przypadku większych zabrudzeń, gdyż czyszczenie tym sposobem jest bardziej powierzchowne i stosowane głównie w celu odświeżenia tkaniny.

Znając już najbardziej skuteczne metody prania dywanów z pewnością podejmiesz właściwą decyzję. Być może porzucisz myśl o praniu dywanu na własną rękę i zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i pieniądze.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + 1 =