Jadalnia często w nowoczesnych wnętrzach stanowi wydzieloną część salonu. Niezależnie jednak czy jest to strefa salonu, czy też osobne pomieszczenie, trzeba dobrze przemyśleć wybór mebli do jadalni.

Wybór mebli do jadalni jako części salonu

Największa inwestycja w jadalni to stół. Oczywiście są tanie stoły, ale taki z pewnością nie posłuży na lata. Dobrze dopasować go do mebli, które znajdują się w salonie lub planujemy tam umieścić. Jeśli postawiliśmy na drewniane komody i regały, wybierzmy drewniany stół. Jeśli chcemy dodać lekkości całej aranżacji, można zdecydować się stół z metalową konstrukcją, w którym jedynie blat został wykonany z drewna. Meble z płyty wiórowej można uzupełnić w zasadzie dowolnym rodzajem stołu, mając na względzie jedynie podobną kolorystykę. Niezależnie od tego, jaki stół wybierzemy, trzeba przemyśleć, ile osób planujemy przy nim pomieścić. Warto rozważyć opcję stołu rozkładanego. W przypadku krzeseł wybór jest niemal nieograniczony. Moda na stoły skompletowane z krzesłami już dawno minęła. Obecnie można stworzyć ciekawe kompozycję w oparciu nawet o każde krzesło o zupełnie innym wyglądzie. Urozmaici to z pewnością całą aranżację. Trzeba jednak stylistycznie dopasować meble do jadalni do mebli w pozostałej części salonu.

Wybór mebli do jadalni jako osobnego pomieszczenia

Z pewnością łatwiejszy wybór mebli jest w przypadku oddzielnej jadalni. Powinny znaleźć się tam oczywiście meble takie jak stół oraz krzesła (sprawdź przykładową ofertę: “krzesła Poznań”). Można sobie pozwolić na dużą dowolność. Jeśli przestrzeń jest nieco większa warto pomyśleć o witrynie, w której można wyeksponować ulubioną zastawę stołową i inne przydatne w jadalni rzeczy, jak np. pojemniki z przyprawami.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =