Organizacja wyjazdu

Islandia to malownicza wyspa położona na Oceanie Atlantyckim. Z roku na rok coraz więcej turystów odwiedza ten interesujący kraj. Żeby dostać się na Islandię, najlepiej skorzystać z usług tanich linii lotniczych. Najtańsze bilety są poza sezonem turystycznym, który przypada na okres od maja do września. Głównie lotnisko w kraju zlokalizowane jest w miejscowości położonej 40 km od stolicy Rejkiawiku. Aby swobodnie zwiedzać wyspę, warto zdecydować się na wypożyczenie samochodu z napędem 4×4.

Przydatna będzie również mapa Islandii z zaznaczoną siecią dróg. W związku z tym, że w tym kraju preferuje się płatności elektroniczne, należy zabrać ze sobą kartę płatniczą lub kredytową. Charakterystyczną cechą kraju jest zmienna pogoda, dlatego wybierając się tam na wyprawę, trzeba zaopatrzyć się w odzież chroniącą przed zimnem, wiatrem oraz deszczem.

Ciekawe atrakcje turystyczne

Na Islandii znajduje się wiele czynnych wulkanów. Do najbardziej znanych należy ten o nazwie Hekla. Obecność wulkanów oraz duża aktywność tektoniczna sprawiają, że w wielu miejscach występują gejzery, które są jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych. Przed udaniem się na wyprawę, warto zakupić przewodnik, którym przedstawione będą miejsca, które warto odwiedzić. Można go znaleźć np. na https://twojemapy.com/

Do najciekawszych atrakcji zaliczyć należy jezioro Kerio znajdujące się w kraterze wulkanu. W okresie letnim na jeziorze odbywają się koncerty muzyczne, które widzowie mogą obserwować ze zbocz. Ciekawą atrakcją turystyczną jest także największy na wyspie wodospad Gullfoss. Podczas wypraw na Islandię turyści chętnie odwiedzają również drugi co do wielkości lodowiec w Europie. Uwagę turystów przykuwają też gorące rzeki oraz jaskinie wypełnione gorącą wodą, której temperatura osiąga nawet 60 stopni Celsjusza.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 1 =