Materace do łóżka dziecka powinny być w bardzo wysokiej jakości. Muszą one być wykonane z antyalergicznych wkładów oraz o odpowiedniej ich elastyczności i twardości. Od nich bowiem zależy kształtowanie się prawidłowych krzywizn kręgosłupa. Powłoczka również musi spełniać wymagane standardy.

Jaki materac dla maluszka?

Aby dziecko dobrze spało podczas przerw między jednym czuwaniem a drugim musimy sprawić mu porządny materac Hevea Duo Activia. Jest idealny dla każdego maluszka. Jego uniwersalność polega na tym, iż ma on dwa stopnie twardości, każda z innej strony. Jeżeli mamy w domu noworodka, kładziemy je na twardszej stronie materaca. Dziecko starsze może już spać na odwróconej stronie materaca, gdzie jest warstwa bardziej miękka. Bardziej miękką strukturę dajemy dla starszego maluszka (powyżej 9 miesięcy), ponieważ śpi on nie tylko na plecach, ale także na bokach, stąd pianka musi poddać się uciskom ramion i bioder dziecka.

Materac jest powleczony antyalergiczną poszewką z dzianiny. Jest ona bezzapachowa, miękka i łatwo można ją zdjąć z materaca, by wyprać w pralce. Do tego celu używamy specjalnych detergentów przeznaczonych dla niemowląt, które mają bardzo łagodne, nieuczulające składniki. Materace firmy z Krakowa dla dziecka mają pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka z najwyższą notą. Są higieniczne i wytrzymałe. Dobra cyrkulacja powietrza chroni przed osadzaniem się drobnoustrojów, alergenów i pleśni. Wypełnienie z pianki wysokoelastycznej czyni materac bardzo lekkim. Dzięki temu może być używany nie tylko do łóżeczka w domu, ale także do łóżeczka przenośnego (turystycznego).

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 1 =