Jak wiadomo, człowiek uczy się nie tylko poprzez zdobywanie wiedzy, ale przede wszystkim poprzez doświadczanie. Nie inaczej jest w przypadku dziecka, które już od najmłodszych lat wykształca sobie własny światopogląd i spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość. Aby prawidłowo się rozwijać, potrzebuje jednak także kontaktu z innymi osobami, zwłaszcza ze swoimi rówieśnikami.

Główne zalety uczęszczania dziecka do przedszkola

Kilkulatek jest już na tyle samodzielny, że jak najbardziej może pozostawać przez kilka godzin dziennie pod opieką wychowawców i w otoczeniu innych dzieci. Dzięki socjalizacji z rówieśnikami nauczy się m.in. sztuki pokojowego rozwiązywania pierwszych konfliktów, tolerancji dla odmiennych gustów i upodobań, jak również nabierze nieco pewności siebie. Niektóre placówki, np. Przedszkole Akademia Młodych Talentów zwracają również szczególną uwagę na umiejętności i wrodzone talenty dzieci.

Warto pamiętać, że w przedszkolu – w dużej mierze poprzez zabawę, dziecko nauczy się także podstawowych umiejętności, które przydadzą mu się później w trakcie edukacji w szkole podstawowej. Podobnie rzecz ma się w przypadku poznawania zasad dotyczących higieny oraz bezpieczeństwa. Z uwagi na mniejszą liczbę dzieci, w prywatnych placówkach przywiązuje się nieco większa uwagę do indywidualnych predyspozycji każdego malucha, dlatego jeśli jako rodziców, interesuje nas właśnie placówka prywatna, warto zwrócić szczególną uwagę na to, kiedy rozpoczyna się nabór do niepublicznego przedszkola.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × dwa =