Czy używanie drabiny jest bezpieczne?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drabiny zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci bezpiecznie dotrzeć na wysokość. Ale, jak każde narzędzie, są one tylko tak bezpieczne, jak się je robi. Jeśli używasz drabiny prawidłowo, może ona pomóc Ci uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Najważniejsze zasady

Przed użyciem sprawdź, czy nie są uszkodzone. Szukaj luźnych lub brakujących śrub i pęknięć w drewnie lub metalu. Sprawdź również, czy nie ma drzazg i ostrych krawędzi, które mogłyby Cię skaleczyć lub zaczepić o ubranie lub skórę.

W miarę możliwości używaj równej powierzchni. Upewnić się, że podłoże jest równe w miejscu, w którym planuje się stanąć i że drabina jest ustawiona ze stopami mocno osadzonymi na równym podłożu.

Przed wejściem lub zejściem należy upewnić się, że drabina jest zabezpieczona. Przed wejściem lub zejściem z drabiny dwustronnej należy upewnić się, że obie jej strony są bezpiecznie oparte o coś solidnego – tym bardziej, jeśli jedna strona jest krótsza od drugiej (a takich jest wiele). Nawet jeśli wydaje się, że jest dużo miejsca do poruszania się stojąc na drabinie, nie ryzykuj swojego bezpieczeństwa!

Akcesoria do drabiny

Akcesoria do drabiny są ważne dla bezpieczeństwa Twojej drabiny. Możesz je zakupić na stronie https://alusystems.pl/drabiny-aluminiowe-krause/akcesoria-do-drabin.html. Najważniejszym akcesorium jest pas bezpieczeństwa drabiny. Oprócz tego dostępnych jest wiele innych akcesoriów, które chronią dłonie i stopy przed urazami podczas pracy z drabinami – np. rękawice czy pętle na stopy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie warunki powinna spełniać profesjonalnie wykonana opona?
Jakie warunki powinna spełniać profesjonalnie wykonana opona?
W Polsce duża część wypadków jest spowodowana zaniedbaniami kierowców. Nie chodzi tylko o odkładanie na później wizyty u mechanika, ale […]
Czym się charakteryzuje kubizm w sztuce?
Czym się charakteryzuje kubizm w sztuce?
Kubizm to styl malarstwa rozwinięty w Paryżu przez Pabla Picassa i Georgesa Braque’a na początku i w połowie XX wieku. […]
Manualna skrzynia biegów czy automatyczna?
Manualna skrzynia biegów czy automatyczna?
Ilu właścicieli samochodów, tyle opinii, a dylemat dotyczący tego, która skrzynia biegów jest lepsza: automatyczna, czy manualna – pozostaje wciąż […]