Salon to miejsce, w którym zazwyczaj toczy się całe życie rodzinne i towarzyskie. Nierzadko pełni zarówno funkcję wypoczynkową, jak i sypialnianą, gabinetową czy nawet jadalnianą. Z tego względu musi zostać koniecznie urządzony w sposób funkcjonalny. Największe problemy sprawia aranżacja salonu o niewielkich rozmiarach, ponieważ wymaga wielu ustępstw i wykorzystania konkretnych elementów wyposażenia. W tak ograniczonej przestrzeni sprawdzą się m.in. klasyczne fotele uszaki, dostępne na https://meblem4.pl/fotele-uszak,c599.html.

Twardy orzech do zgryzienia

Urządzanie małego salonu, czyli pokoju dziennego warto rozpocząć od wyboru właściwego koloru ścian. W tym przypadku strzałem w dziesiątkę będą jasne barwy, które optycznie powiększą przestrzeń i wprowadzą do niej przytulny klimat – zwłaszcza biel, beż, pudrowy róż, błękit i wszelkie pastele. Ścianę warto dodatkowo udekorować fototapetą 3D i lustrem w efektownych ramach, a na podłodze położyć stylowy dywan, aby w znacznym stopniu podnieść walory estetyczne całego pomieszczenia.

Z kolei meble nie mogą zabierać zbyt dużo miejsca, dlatego zaleca się postawienie na modele niskie i stosunkowo proste w budowie. Na przykład zamiast meblościanek znacznie lepszym rozwiązaniem okażą się wiszące półki ażurowe, natomiast zamiast tradycyjnych kanap dwuosobowych – narożniki do spania, ewentualnie kompaktowe, rozkładane sofy modułowe. Pozostałe niezbędne meble to m.in.:

– mały, ale elegancki stolik kawowy ze szklanym blatem osadzonym na solidnych, stalowych nogach

– dwa fotele obrotowe na jednej nodze z wygodnym siedziskiem

– stolik RTV z wieloma schowkami i szufladami

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − dziesięć =