Operator drona to jeden z najmłodszych zawodów, który pojawił się wraz z rozwijającą się technologią. Korzystanie z możliwości, jakie daje dron w formie hobby nie wymaga specjalnego przeszkolenia. Jeśli jednak mamy w planach zajęcie się tym na poważnie i zrobienie z tego naszego głównego lub dodatkowego źródła dochodu koniecznie jest ukończenie kursów i szkoleń, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie ich potencjału. 

Dlaczego warto zdecydować się na szkolenie na operatora dronów?

Nagrywanie filmów za pomocą drona, które później mogą być wykorzystywane do celów zarobkowych wymaga odpowiedniego przeszkolenia. Drony z kamerą mogą przydać się do obsługi imprez okolicznościowych, tworzenia fotorelacji i filmów z powietrza. Wiąże się to jednak z koniecznością posiadania stosownego certyfikatu, który potwierdzi zdobyte umiejętności. Aby zostać operatorem bezzałogowego statku powietrznego należy posiadać świadectwo kwalifikacji wystawione przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. W tym celu konieczne jest ukończenie szkolenia lotniczego prowadzonego przez jeden z zarejestrowanych podmiotów.

Komplet dokumentów, takich jak potwierdzenie zdania egzaminu teoretycznego i praktycznego, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania tego zawodu oraz dowodu uiszczenia wpłaty za wydanie certyfikatu trzeba złożyć osobiście lub przez internet. Trzeba także wybrać, jakiego rodzaju uprawnienia chcemy posiadać. VLOS to loty dronami w zasięgu naszego wzroku, a BVLOS poza jego zasięgiem.  

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzy × trzy =