Współcześnie trudno sobie wyobrazić obróbkę różnorodnych materiałów w zakładach przemysłowych bez wykorzystania specjalnych obrabiarek numerycznych. Ich działanie jest oparte na nowoczesnej technologii CNC, co w znacznym stopniu przyspiesza czas produkcji. Najczęściej urządzenia te stosuje się do metalu, ale niektóre są też przystosowane do tworzyw sztucznych, drewna, szkła czy nawet produktów żywnościowych. Oto przykład firmy oferującej usługi w zakresie profesjonalnego cięcia, gięcia i frezowania CNC: https://www.valor-cnc.pl/

Niższe koszty produkcji i wysoka jakość uzyskanych wyrobów to podstawowe wyróżniki 

CNC, czyli z  języka angielskiego komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych,  jest obecnie jedną z podstawowych technologii wykorzystywanych w różnorodnych zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych (funkcjonujących w branży rolniczej, budowlanej, lotniczej, motoryzacyjnej itp.). Najczęściej stosowanymi sprzętami są frezarki, lasery i tokarki CNC, wykonujące wszelkie zaprogramowane kształty w maksymalnie krótkim czasie i w bardzo precyzyjny sposób. Owa dokładność jest zdecydowanie najważniejszą zaletą, ponieważ gwarantuje uzyskiwanie wysokojakościowych produktów finalnych.

Ważnym atutem technologii CNC jest również powtarzalność – dzięki niej możliwe jest wdrożenie produkcji seryjnej i znaczne obniżenie kosztów całej operacji. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że używanie omawianych maszyn do minimum ogranicza udział czynnika ludzkiego w całym procesie, co skutkuje zwiększeniem bezpieczeństwa oraz eliminacją błędów. Ostatnim kluczowym elementem decydującym o popularności technologii CNC jest ogromna oszczędność materiału, gdyż nie ma mowy o jakichkolwiek skrawkach czy odpadach. Obecnie niezwykle powszechne jest zwłaszcza cięcie metalu laserem. Taką usługę oferuje np. ta specjalistyczna firma: https://www.valor-cnc.pl/oferta/ciecie-laserem.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × pięć =