O komfortowy i zdrowy sen warto zadbać przynajmniej z kilku powodów. Kiedy jesteśmy wyspani, cieszymy się lepszym nastrojem, a nasz organizm lepiej funkcjonuje. W jaki sposób możemy poprawić komfort swojego snu? Oto najważniejsze zasady, o których warto pamiętać!

Czysta, świeża pościel

Długo niezmieniana pościel może mieć nieświeży zapach i z pewnością nie sprzyja komfortowemu spaniu! Pościel najlepiej jest prać co tydzień, maksymalnie dwa tygodnie. Temperaturę prania należy dostosować do materiału, z którego jest wykonana. Przykładowo, popularna bawełniana pościel powinna być prana w przedziale 40 – 60 st. C.

Aby skutecznie zabezpieczyć pościel przed kurzem i zachować ją w czystości na dłuższy czas, niezbędne jest nakrywanie łóżka za pomocą specjalnych narzut. Pełnią one nie tylko praktyczną, ale również dekoracyjną rolę. Z umiejętnie dobranymi narzutami na łóżko, sypialnia nabiera niepowtarzalnego charakteru!

Wybór odpowiedniej kołdry i pościeli

W trosce o dobry, zdrowy sen, warto wybierać pościel wykonaną z naturalnych materiałów. Pozwalają one skórze oddychać, odprowadzają wilgoć i zapobiegają poceniu się. Szczególnie popularne są pościele bawełniane, które znakomicie spełniają swoją rolę zarówno podczas upalnego lata, jak i w chłodną zimę.

Przeszkodą dla komfortowego snu może być również … niewłaściwie dobrany rozmiar kołdry i pościeli! Dla osób o ponadprzeciętnym wzroście, popularna pościel 140×200 może okazać się zbyt mała. Idealny wybór w tym przypadku stanowi wygodna pościel 200×220.

Komfortowy sen może mieć istotny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie. Warto zatem zadbać o jak najwyższą jakość własnego snu!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + 3 =