Klimatyzacja to wybawienie w sytuacji bardzo mocnych upałów, które w ostatnich latach regularnie nawiedzają Polskę. Czy jednak można założyć taką instalację w małym mieszkaniu? Czy zmieszczą się tam wszystkie urządzenia, które do pracy klimatyzacji są niezbędne? 

Niezbędne podzespoły

Na typową klimatyzację składa się kilka kluczowych urządzeń. Jest to przede wszystkim moduł zawierający sprężarkę oraz skraplacz oddający ciepło do otoczenia. Zajmuje on sporo miejsca, jednak montuje się go na zewnątrz budynku. Można to zrobić zarówno na balkonie jak i ścianie zewnętrznej. W tym drugim przypadku trzeba będzie jednak uzgodnić tą kwestię ze spółdzielnią mieszkaniową, jeżeli taka zawiaduje danym budynkiem. W środku mieszkania montujemy natomiast moduł parownika, który będzie dostarczał nam chłodu. Ten jest sporo mniejszy, jednak wciąż zajmie trochę miejsca na ścianie.

Wymiary a moc

Jeżeli obawiamy się, że elementy będą zbyt duże byśmy mogli zmieścić je w niewielkim mieszkaniu, to warto wiedzieć że ich wielkość zależy od mocy układu. Ta natomiast dobierana jest do wielkości pomieszczenia. Dlatego też do małego lokalu z powodzeniem wystarczą niewielkie podzespoły, które bez problemu będzie można tam zmieścić. Na stronie http://rbklima.pl/oferta/klimatyzacja/montaz/ znajdziemy jedną z ofert montażu klimatyzacji.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trzynaście − 2 =