Wiele kobiet ma kompleksy spowodowane przez zbyt krótkie nogi. W takiej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest noszenie odpowiedniego obuwia, które pomoże optycznie wydłużyć dolne kończyny. Zdecydowanie najlepiej nadają się do tego szpilki – zwłaszcza te w jasnych kolorach, takich jak nude, srebrny, złoty czy pastelowy. Na co dzień natomiast polecane są sandały na niskim obcasie, dostępne m.in. w tym sklepie online: https://brilu.pl/pol_m_Buty-damskie_Sandaly-380.html.

Obcas to kluczowy element

By wydłużyć sylwetkę lub przynajmniej uchronić się przez efektem skróconych nóg, należy przede wszystkim nosić obuwie na obcasie. Zaleca się, aby szczupłe kobiety wybierały raczej szpilki i czółenka, zaś panie o bardziej obfitych kształtach – koturny, botki i sandały na tzw. słupku. Idealnymi butami na okres zimowy są natomiast skórzane kozaki sięgające za kolano. Wszystkie wymienione modele powinny być koniecznie utrzymane w jasnych barwach, tak aby nie tworzyły silnej podstawy, a tym samym nie „obcinały” optycznie dolnych kończyn.

W celu podniesienia ich atrakcyjności można pozwolić sobie na doczepienie ozdoby w postaci kwiatka lub kokardy. Kolejna zasada głosi, że nie jest wskazane noszenie butów z paskiem okalającym kostkę. Zdecydowanie lepiej postawić na wersje wiązane bardzo wysoko, ewentualnie z jasnym, ale bardzo cienkim paskiem. Co jeszcze? Otóż warto pamiętać o tym, aby nosić obuwie w identycznym kolorze co dolna część stylizacji. Przykład zestawienia idealnego to beżowe szpilki, kremowa spódnica i biała bluzka. Unikajmy również mocno zabudowanych sneakersów, workerów i traperów.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 3 =