Nauka języka obcego dla wielu z nas wiąże się z wizją ślęczenia nad książkami oraz wkuwania nieskończonej liczby słówek oraz konstrukcji gramatycznych, które niejednemu uczniowi spędzały sen z powiek. Istnieją jednak nowoczesne formy nauki, które pozwalają przyswoić sobie zasady obcej mowy w prostszy sposób. Jedną z nich jest metoda Callana.

Jak się uczyć?

W szkołach językowych metoda Callana cieszy się ogromną popularnością. Jest to forma nauki, która polega na intensywnej współpracy lektora z uczniem, akcentuje bowiem naturalne przyswajanie przez ucznia słyszanych zwrotów i słownictwa. Częstym uproszczeniem, jakiego używa się do opisania tej metody, jest zasada „ucho, usta, oko, ręka”. Pokazuje ona, jak istotne jest zaangażowanie wszystkich zmysłów w naukę języka obcego. Uczniowie najpierw słuchają lektora, następnie powtarzają jego słowa, potem poznane zwroty i słówka napotykają w czytanym tekście, a w końcowym etapem piszą testy i wypracowania samodzielnie.

Jeśli chodzi o naukę gramatyki, nacisk kładziony jest na powtarzanie całych zdań, by nie tylko nauczyć się na pamięć konkretnych konstrukcji, ale przede wszystkim umieć wykorzystać je w kontekście. Dużym plusem tej formy nauki jest możliwość opanowania mówionego języka w stopniu podstawowym bez znajomości zasad gramatycznych, co wyróżnia metodę Callana na tle innych form nauki. Na tego typu zajęcia można zapisać się na przykład poprzez stronę internetową: http://www.englishbestway.pl/, gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × dwa =