Utrzymanie czystości w warsztacie – czy to samochodowym, czy nawet przydomowym – jest bardzo istotne ze względów czysto higienicznych i bezpieczeństwa. Dotyczy to nie tylko samego pomieszczenia, ale również osób, które wykonują w nim swoje obowiązki. Mechanicy powinni być zatem wyposażeni w specjalną odzież roboczą, a narzędzia oraz maszyny muszą być regularnie czyszczone. Warto w tym celu odwiedzić profesjonalną hurtownię chemiczną i zaopatrzyć się w odpowiednie środki. 

Specjalistyczne preparaty i narzędzia to gwarancja maksymalnej czystości

W każdym warsztacie z czasem robi się bardzo brudno, ponieważ wykorzystuje się w nim zazwyczaj smary, oleje i inne nieestetyczne, a często też szkodliwe substancje. Pojawiają się zarówno na odzieży pracowników, jak i podłodze czy  poszczególnych urządzeniach. Jednym z doskonałych rozwiązań jest w tym przypadku wyposażenie zakładu w bawełniane maty z wkładem polarowym, znakomicie pochłaniające olej. Ułożenie ich w najbardziej newralgicznych miejscach jest gwarancją czystej podłogi i ograniczenia ryzyka wypadku do minimum. Równie ważne jest systematyczne czyszczenie maszyn oraz narzędzi.

Doskonale sprawdza się w tej roli specjalne czyściwo przemysłowe, odznaczające się dużą chłonnością i zatrzymywaniem w sobie wszelkich zabrudzeń. W warsztacie nie obejdzie się również bez specjalistycznych narzędzi do sprzątania, takich jak elektryczne zamiatarki, szorowarki czy myjki wysokociśnieniowe. Te pierwsze służą do sprzątania z powierzchni płaskich liści, śmieci i drobnych detali (np. śrubek), drugie pozwalają na skuteczne usuwanie plam powstałych wskutek rozlania płynów, trzecie zaś są wykorzystywane do czyszczenia pojazdów i innych sprzętów za pomocą gorącej wody oraz właściwych środków chemicznych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 5 =