Żyjemy w czasach zalewu informacji. Z każdej strony bombardują nas krzykliwe tytuły artykułów. Prasa prześciga się w wynajdywaniu coraz to nowych sposobów na przyciągnięcie spragnionych sensacji czytelników. Wiele z nich to zwyczajne „kaczki dziennikarskie” czy popularne ostatnio fake newsy. Gdzie zatem szukać sprawdzonych informacji ze świata? 

Przede wszystkim książki

Publikacje książkowe mają tę przewagę nad gazetami i czasopismami, że każdy z wydanych tytułów powinien zostać odpowiednio zredagowany (m.in. sprawdzony pod względem zgodności z faktami). Oczywiście, zdarzają się nieuczciwi wydawcy, ale są oni dość szybko weryfikowani przez prawa rynku. Większość oficyn istniejących dłużej niż kilkanaście lat, jest z reguły godna zaufania.

Specjalizacje

Najlepiej, rzecz jasna, sięgać po publikacje wydawnictw naukowych lub uniwersyteckich. Niestety, są one często napisane hermetycznym językiem i podane w niezbyt interesującej formie. Warto więc rozejrzeć się za ofertą spółek, które od lat specjalizują się w określonej dziedzinie. Dobrym przykładem są książki z wydawnictwa Rosikon Press, dostępne na stronie: https://www.rosikonpress.com/. Oficyna ta, od lat oferuje pozycje poświęcone historii i religii, można więc powiedzieć, że wyrobiła sobie w tych tematach swoistą markę.

Na trudne tematy

Nauki ścisłe i przyrodnicze budzą nie budzą najczęściej tak silnych emocji jak historia czy religia. Co gorsza książki poświęcone wydarzeniom religijnych są często narażone na ideologiczne skrzywienia. Warto więc szukać takich tytułów, które starają się poszerzyć ujęcie podejmowanego tematu. Dobrym przykładem jest pozycja „Ufający”. Jej bohater to ksiądz Michał Sopoćko książka opisuje nie tylko jego przesłanie, ale rzetelnie ukazuje biografię tego niezwykłego człowieka.   

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × pięć =