W ostatnich latach wyjątkowo dużą popularnością cieszą się wszelkie wyroby z wikliny. Powstają one w większości z młodych pędów wierzby (głównie purpurowej, wiciowej i amerykańskiej), poddanych odpowiedniej obróbce. Polega ona przede wszystkim na korowaniu, czyli usuwaniu wierzchniej warstwy kory za pomocą kilku metod – np. pędzenia, gotowania albo parzenia. W ten sposób pozyskiwana jest m.in. biała wiklina idealna na meble ogrodowe czy elementy dekoracyjne. Ostatnio chętnie robione są też ogrodzenia z wikliny czerwonej, powstałej wskutek warzenia (gotowania).

Naturalny surowiec o wspaniałych właściwościach

Z wikliny wytwarza się zarówno przedmioty stricte użytkowe, jak i dekoracyjne. Do tych pierwszych można zaliczyć m.in. meble w postaci foteli i stołów, które doskonale prezentują się w ogrodzie, na balkonie czy na tarasie. Na obudowy balkonów oraz kwietników idealnie wręcz nadają się specjalne maty wytwarzane ręcznie. Jeśli interesuje nas mata wiklinowa producent oferuje tego rodzaju wyroby w różnych rozmiarach, więc każdy znajdzie model w pełni odpowiadający jego potrzebom.

Kolejną realizacją z omawianego surowca są kosze, które znakomicie sprawdzają się w roli pojemników na pranie albo drobne przedmioty (np. zabawki) czy pościel. Dużym powodzeniem wśród klientów cieszą się ponadto różnorodne ozdoby ogrodowe, będące uzupełnieniem aranżacji altan, donic i tarasów. Są to np. osłonki na donice, a także kwietniki, skrzynie, rowerki czy karmniki. Inne popularne wyroby wiklinowe to:

– wózki dziecięce

– ogrodzenia w formie parawanów

– kufry

– fotele bujane

– koszyki na grzyby

– oprawy lamp wiszących

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 10 =