Psie żarcie – odżywcze właściwości karm dla kotów i psów

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Karmy dla psów i kotów posiadają określony skład, który musi zapewniać zwierzakowi zbilansowaną dietę. Gotowe karmy mogą być bowiem podstawą żywienia zwierząt domowych. Podczas wyboru konkretnej marki należy zwracać uwagę na jej skład – nie sugerujmy się ceną czy atrakcyjnym opakowaniem. Ważne jest to, by karma charakteryzowała się wysoką jakością i była dobrze przyswajalna przez psa i kota.

Karmy dla psa

Karmy dla psa muszą zawierać wyszczególniony skład, w którym wymienione są składniki pod względem ilościowym. Producent powinien dbać o precyzyjną informację, a nie wymieniać składniki w ogólnych grupach. Przykładowo, karma zawierająca produkty mięsne i pochodzenia zwierzęcego jest mniej pewną inwestycją od tej, w której składzie wymienione są konkretne gatunki czy nawet rodzaj mięsa z uwzględnieniem ilościowym. Najlepiej gdy karma zawiera olej rybi lub oleje pochodzenia roślinnego, które korzystnie wpływają na trawienie. Zwracajmy uwagę na zawartość w karmie owoców i warzyw, a jednocześnie ograniczonej ilości zboża. W dobrej karmie powinny znaleźć się prebiotyki wspomagające funkcjonowanie jelit. Unikajmy natomiast karm z konserwantami, aromatami i sztucznymi barwnikami.

W celu zapewnienia psu dobrej i zbilansowanej diety, warto szukać dobrej karmy wśród sprawdzonych producentów – https://www.doggo.com.pl/592-naturo.

Karmy dla kota

Podobnie jak w przypadku karmy dla psów, również karma dla kotów musi zawierać na etykiecie dokładne informacje odnośnie składu produktu. Jeśli karma jest pełnoporcjowa to może stanowić podstawę codziennej diety zwierzęcia. Wyznacznikiem wartości odżywczej karmy jest zawartość białka – dla kotów zaleceniem jest minimum 25 procent białka w suchej masie. W dobrej karmie dla kota znajdziemy dodatek DHA, probiotyki i prebiotyki, błonnik, kwasy tłuszczowe omega 3 i 6. Producenci coraz częściej stosują dodatek ekstraktu z juki, która poprawia przemianę materii i jednocześnie redukuje przykry zapach kocich odchodów.

Gdzie kupować karmę?

Karmę dla zwierząt domowych można kupić w zwykłym sklepie spożywczym, jednak warto pamiętać, że tania karma z pewnością nie będzie odpowiadała potrzebom żywieniowym zwierzęta i posiada znacznie niższą jakość niż produkty specjalistyczne. Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie karm sprawdzonych producentów, jak Bozita karma. Najlepszym pomysłem są zakupy w sklepach zoologicznych lub bezpośrednio w gabinetach weterynaryjnych. Droższa karma posiada lepszą jakości, znacznie lepiej zbilansowane składniki i produkty potrzebne do prawidłowego funkcjonowania psich i kocich organizmów. Karma z supermarketów nigdy nie będzie tak dobra i może przyczyniać się do problemów żołądkowych czy alergii u czworonogów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Węgiel kamienny – czym jest i jakie ma zastosowanie?
Węgiel kamienny – czym jest i jakie ma zastosowanie?
Węgiel kamienny to paliwo kopalne, które jest wykorzystywane w energetyce. Jest to jedno z najobficiej występujących paliw kopalnych na świecie […]
Funkcjonalne meble do małej kawalerki
Funkcjonalne meble do małej kawalerki
Posiadanie kawalerki to nie powód do rozpaczy, a do radości. Takie mieszkania są coraz bardziej popularne, a nawet modne. To, […]
Jak utrwalić zapach perfum?
Jak utrwalić zapach perfum?
Nie jest tajemnicą, że każdy z nas lubi pięknie pachnieć. W tym celu wydajemy naprawdę wiele na perfumy. Nic więc […]