Co pomaga na ból stawów i mięśni?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ból stawów i mięśni jest częstym problemem. Może być spowodowany wieloma różnymi rzeczami, od nadmiernej eksploatacji mięśni po urazy lub choroby. Jest wiele rzeczy, które mogą pomóc na ból stawów i mięśni. Niektóre z nich są proste, podczas gdy inne są bardziej zaangażowane.

Oto kilka propozycji:

Przyjmij lek przeciwzapalny, jeśli zaleci to Twój lekarz

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów leków przeciwzapalnych, a Twój lekarz może przepisać Ci jeden z nich na podstawie Twojego stanu zdrowia, wieku i innych czynników związanych z Twoją historią zdrowotną (np. czy masz jakieś schorzenia, które sprawiłyby, że przyjmowanie niektórych rodzajów nie byłoby dla Ciebie bezpieczne).

Musisz się ruszać

Nawet jeśli to tylko spacer wokół bloku. Kiedy poruszasz swoim ciałem, rozciągasz mięśnie i stawy w sposób, który pomoże je rozluźnić i złagodzić dyskomfort. Jeśli masz zapalenie stawów lub inne problemy ze stawami, staraj się ruszać przynajmniej raz dziennie przez 10 minut lub dłużej.

Stosuj okłady z lodu lub ciepła

Okłady na obolałe mięśnie lub stawy, jeśli przeszkadzają ci one na tyle, że zakłócają sen lub codzienne czynności, takie jak ubieranie się lub poruszanie w domu (lub pracy).

Naturalne suplementy

Wypróbuj naturalne środki zaradcze, takie jak suplementy z kurkumy lub korzenia imbiru (mogą one również pomóc w leczeniu stanu zapalnego), które można znaleźć w większości sklepów z lekami obok innych suplementów, takich jak tabletki z witaminą C. Dobrej jakości suplementy na stawy i bóle mięśni znajdziemy m.in. pod wskazanym adresem internetowym https://zielarnia24.pl/stawy-i-miesnie,308.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak się przygotować do długiej trasy rowerowej?
Jak się przygotować do długiej trasy rowerowej?
Robiąc kolejne postępy na rowerze szybko zaczynamy myśleć o następnych i planować coraz dłuższe trasy. Nieważne czy będzie to pierwsze […]
Jak zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby przybrać na wadze?
Jak zmienić swoje nawyki żywieniowe, aby przybrać na wadze?
Większość osób decyduje się na dietę redukcyjną, ponieważ chce pozbyć się nadmiernych kilogramów, istnieje jednak spora grupa osób, które dążą […]
Z jakich materiałów tworzy się opakowania na jedzenie?
Opakowania styropianowe to najczęściej stosowany materiał do pakowania żywności i napojów. Polistyren to tworzywo sztuczne, które składa się z małych […]