Opony z bieżnikiem to najbardziej rozpowszechniony typ opon na świecie. Są one przeznaczone do jazdy po różnych nawierzchniach i sprawdzają się we wszystkich warunkach, od jazdy terenowej po codzienne dojazdy do pracy. Opony bieżnikowane są zazwyczaj droższe od innych typów opon, ale charakteryzują się też tym, że powalają na większą oszczędność paliwa i posiadają lepszą odporność na zużycie. Z względu na te właściwości warto pomyśleć o Targumach, oponach jednej z lepszych marek na rynku.

Rodzaje opon do wyboru

Opony całoroczne

Opony całoroczne są w stanie poradzić sobie zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni, zapewniając przy tym pewną trakcję na śniegu lub lodzie. Opony te są produkowane z mieszanki gumy, która zapewnia dobrą trakcję we wszystkich czterech porach roku, ale w ekstremalnych warunkach pogodowych mogą nie być tak sprawne jak dedykowane opony zimowe.

Letnie opony wyczynowe

Opony letnie o wysokich osiągach mają sztywniejsze ściany boczne niż zwykłe opony całoroczne, co zapewnia bardziej precyzyjną charakterystykę prowadzenia przy dużych prędkościach i podczas pokonywania zakrętów. Są one również zwykle mniej komfortowe niż zwykłe opony całoroczne, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o osiągach, a nie o komforcie czy trwałości. Opony letnie nie są zazwyczaj zalecane do stosowania w niskich temperaturach lub podczas ulewnego deszczu, ponieważ ich osiągi znacznie spadają, gdy bieżnik staje się mokry, a oblodzone nawierzchnie mogą powodować aquaplaning przy gwałtownym hamowaniu lub przyspieszaniu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 12 =