Według nowego prawa, jeśli chcemy zrobić prawo jazdy, musimy po zdaniu egzaminu wypełnić jeszcze jeden obowiązek. Mowa mianowicie o przejściu szkolenia dodatkowego, które trzeba wykonać między czwartym a ósmym miesiącem po odebraniu dokumentu uprawniającego do prowadzenia samochodu. Jeżeli tego nie zrobimy, nie będziemy mogli dalej jeździć.

Czego nauczymy się na szkoleniu?

Zacznijmy od kwestii najważniejszych, czyli od tego co będzie przedmiotem szkolenia dodatkowego. Zostaniemy zabrani na plac manewrowy, gdzie przećwiczone będą z nami techniki wyprowadzania samochodu z poślizgu. Wcześniej też będziemy musieli odbyć szkolenie teoretycznie, na którym dowiemy się jakie zagrożenia mogą czekać na nas na śliskiej drodze i w jaki sposób możemy im przeciwdziałać. Zanim udamy się na szkolenie, musimy znaleźć odpowiednią instytucję, która je przeprowadzi. Na szczęście coraz więcej OSK w Poznaniu, czyli ośrodków szkolenia kierowców, może dla nas takie szkolenie zorganizować.

Kiedy na jazdy doszkalające?

Na dodatkowe jazdy możemy też udać się wtedy, jeśli mamy już prawo jazdy, ale sami nie czujemy się jeszcze wystarczająco pewnie na drodze. W takim przypadku możemy wybrać praktycznie dowolny ośrodek szkolenia kierowców. Najpierw jednak poszukajmy w sieci, które z nich najchętniej prowadzą jazdy doszkalające w Poznaniu, dzięki temu nie będziemy musieli długo czekać, aż zwolni się jakiś dodatkowy termin. Wystarczy zadzwonić i umówić się na konkretny dzień i godzinę, następnie zabrać ze sobą dokument poświadczający nasze uprawnienia i już – instruktor sprawdzi nasze umiejętności i podpowie jakie błędy robimy, lub wytknie jakie złe nawyki weszły nam w krew.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × cztery =