Aranżacja wnętrz, na czym ona polega i kto ją realizuje?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja wnętrz to sztuka i zawód polegający na planowaniu, projektowaniu i zarządzaniu przestrzenią wewnętrzną budynków. Z reguły realizowane jest przez osoby z wykształceniem w takich dziedzinach jak sztuki piękne, architektura lub wzornictwo przemysłowe.

Zawód popularny, definicje niejasne

Aranżacja wnętrz Wrocław odpowiada za tworzenie funkcjonalnych przestrzeni, które spełniają ludzkie potrzeby, a jednocześnie uwzględniają względy estetyczne. Międzynarodowa Rada Towarzystw Wzornictwa Przemysłowego (ICSID) definiuje projektanta wnętrz jako:

Profesjonalistę, który jest zaangażowany w planowanie, kontrolę i ocenę fizycznych aspektów zintegrowanych systemów w budynkach”.

Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz (ASID) definiuje projektanta wnętrz jako kogoś, kto

Prowadzi działania wymagające znajomości zasad projektowania związanych z ludzkim zachowaniem, cechami fizycznymi, właściwościami fizycznymi lub funkcjami”.

Od najmniejszej zasłonki, po najcięższe meble

Aranżacja wnętrz Wrocław stosowana jest do wyboru umeblowania i akcesoriów, które będą odpowiednie dla stylu życia i budżetu klienta.

Projektanci wnętrz wykorzystują w swojej pracy wiele różnych narzędzi, w tym programy komputerowe, kamery, skanery i urządzenia pomiarowe. Muszą również mieć doskonałe umiejętności w zakresie teorii kolorów, znaczeniu i przeznaczeniu stosowanych materiałów, ich trwałości oraz korelacji z innymi elementami otoczenia. Można określić ich mianem specjalistów od połączeń i więzi, których praca doprowadza do osiągnięcia harmonii w każdej przestrzeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak kreatywnie spędzić czas, przebywając w domu?
Jak kreatywnie spędzić czas, przebywając w domu?
Kiedy jesteś w domu przez cały dzień, może być trudno znaleźć rzeczy do zrobienia, które nie obejmują Netflixa i wielogodzinnego […]
Jak rozbudować instalację elektryczną w pojeździe?
Jak rozbudować instalację elektryczną w pojeździe?
Montując dodatkowe wyposażenie elektryczne w samochodzie, na przykład nowe światła lub funkcję podgrzewania foteli, trzeba niejednokrotnie od nowa budować do […]
Klimatyzator – bez jakich elementów nie będzie działał poprawnie?
Klimatyzator – bez jakich elementów nie będzie działał poprawnie?
Klimatyzacja pozwala utrzymać wewnątrz pomieszczeń idealną temperaturę, która wpływa na komfort przebywania w nich. Oczyszcza również powietrze ze szkodliwych substancji […]