Aranżacja wnętrz, na czym ona polega i kto ją realizuje?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja wnętrz to sztuka i zawód polegający na planowaniu, projektowaniu i zarządzaniu przestrzenią wewnętrzną budynków. Z reguły realizowane jest przez osoby z wykształceniem w takich dziedzinach jak sztuki piękne, architektura lub wzornictwo przemysłowe.

Zawód popularny, definicje niejasne

Aranżacja wnętrz Wrocław odpowiada za tworzenie funkcjonalnych przestrzeni, które spełniają ludzkie potrzeby, a jednocześnie uwzględniają względy estetyczne. Międzynarodowa Rada Towarzystw Wzornictwa Przemysłowego (ICSID) definiuje projektanta wnętrz jako:

Profesjonalistę, który jest zaangażowany w planowanie, kontrolę i ocenę fizycznych aspektów zintegrowanych systemów w budynkach”.

Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz (ASID) definiuje projektanta wnętrz jako kogoś, kto

Prowadzi działania wymagające znajomości zasad projektowania związanych z ludzkim zachowaniem, cechami fizycznymi, właściwościami fizycznymi lub funkcjami”.

Od najmniejszej zasłonki, po najcięższe meble

Aranżacja wnętrz Wrocław stosowana jest do wyboru umeblowania i akcesoriów, które będą odpowiednie dla stylu życia i budżetu klienta.

Projektanci wnętrz wykorzystują w swojej pracy wiele różnych narzędzi, w tym programy komputerowe, kamery, skanery i urządzenia pomiarowe. Muszą również mieć doskonałe umiejętności w zakresie teorii kolorów, znaczeniu i przeznaczeniu stosowanych materiałów, ich trwałości oraz korelacji z innymi elementami otoczenia. Można określić ich mianem specjalistów od połączeń i więzi, których praca doprowadza do osiągnięcia harmonii w każdej przestrzeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podstawowe akcesoria do smartfona
Podstawowe akcesoria do smartfona
Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu komórkowego, który najczęściej przyjmuje formę smartfona. To wygodne urządzenie pozwala nam jednocześnie na […]
Ile kosztują tłumaczenia stron internetowych?
Ile kosztują tłumaczenia stron internetowych?
Posiadacze stron internetowych często decydują się na ich tłumaczenie na języki obce. Jest to oczywiście bardzo dobry krok, ponieważ w […]
Jak wycenić koszt przesyłki lotniczej?
Jak wycenić koszt przesyłki lotniczej?
W ostatnich latach wzrosła ilość towarów zamawianych przez internet. Wiele z nich kupowana jest w sklepach chińskich i amerykańskich. Towary […]