Kupno mieszkania lub domu na rynku wtórnym jest bardzo popularnym w ostatnich czasach sposobem zdobycia dla siebie własnego kąta. Nie powinno nas to dziwić, gdyż możemy sprawdzić nieruchomość i nie kupujemy kota w worku, tak jak w przypadku rynku pierwotnego. Jednak aby nie zostać oszukanym, warto najpierw sprawdzić takie rzeczy, jak na przykład to, czy mieszkanie nie jest obciążone hipoteką lub czy nie ma osoby trzeciej, która posiada prawa wobec kupowanej przez nas nieruchomości. Zachowując ostrożność, możemy kupić dom lub mieszkania w naprawdę okazyjnej cenie.

Umowa przedwstępna i ostateczna

Nieważne, czy kupujemy domy na Gumieńcach, czy gdzie indziej, po sprawdzeniu nieruchomości zawieramy umowę przedwstępną. Najlepiej zrobić to w formie aktu notarialnego, co ochroni nas przed sytuacją, w której właściciel zerwie umowę, bo pojawił się ktoś z wyższą ofertą. Poza tym, mając po swojej stronie notariusza, mamy dodatkowe zabezpieczenie, gdyż urzędnik sprawdzi naszego kontrahenta i nieruchomość, zanim dojdzie do składania podpisów.

Umowa ostateczna znowu jest podpisywana zawsze jako akt notarialny. Określamy w niej, kiedy zobowiązujemy się wpłacić pieniądze i kiedy mieszkanie lub dom zostanie nam przekazane. Pamiętajmy, żeby zaznaczyć w umowie, że część zapłaty przekażemy dopiero po otrzymaniu kluczy do mieszkania, co zmotywuje właściciela do szybszego przekazania nieruchomości.

W poszukiwaniu wartościowych mieszkań na sprzedaż warto udać się na stronę https://elite.nieruchomosci.pl/mieszkania/sprzedaz.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − pięć =