W łóżku spędzamy około 1/3 naszego życia. Bez odpowiedniego snu nie jesteśmy w stanie efektywnie funkcjonować w dzień. Czy stare przysłowie „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” można rozumieć dosłownie? Okazuje się, że tak. Dobra pościel jest ważną częścią nocnego odpoczynku.

Wybieraj to, co naturalne

Nie od dzisiaj wiadomo, że to, co pochodzi z natury jest dla nas najzdrowsze i najlepsze. Przez jakiś czas byliśmy zafascynowani sztucznymi tkaninami odeszliśmy od dobrodziejstw przyrody, na szczęście teraz ten trend się odwrócił. Jakie tkaniny powinny zagościć w naszej sypialni? Na lato warto zainteresować się lnem. Jest to przyjemny dla ciała, nieco chłodny w dotyku materiał, który ma doskonałe właściwości higroskopijne i jest bardzo przewiewny. W takiej pościeli mamy gwarancję odpowiedniego komfortu termicznego, a co za tym idzie nie zbudzimy się zlani potem.

Poszewka na kołdrę a także poduszka wykonana z bawełny to dobra inwestycja na cały rok. Jest tania, ogólnodostępna, wytrzymała i dostępna w przeróżnych kolorach. Bawełna również wchłania pot, jest łatwa do utrzymania w czystości i polecana alergikom. Materiał ten ma wiele odmian i dzieli się też na flanelę (bardzo ciepła i miła w dotyku, idealna na zimę), satynę (gładka i lśniąca, oceniania jako chłodną) i korę bawełnianą (o charakterystycznej karbowanej strukturze, nie wymaga prasowania).

Idealna pościel jest wytrzymała, nie straszne będzie jej częste pranie, przez co będzie łatwa w pielęgnacji. Nie pozwoli nam się spoić latem, ani zmarznąć zimą. Wykonanie z naturalnych tkanin sprawi, że będzie bezpieczna, także dla dzieci i alergików. Ten zestaw cech sprawi, że każdego ranka będziemy budzić się wypoczęci i uśmiechnięci.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 − 13 =