Planując wykończenie lub remont lokalu mieszkalnego, wiele osób zadaje sobie pytanie: jakie drzwi wewnętrzne wybrać? Na rynku znaleźć można wiele alternatywnych modeli – zarówno klasycznych, jak i rozsuwanych, które doskonale wpiszą się w każdą stylizację, pełniąc jednocześnie funkcję estetyczną i użytkową.

Klasyczne czy nowoczesne?

Drzwi wewnętrzne różnią się wielkością, funkcjonalnością oraz estetyką. Wybierając konkretne rozwiązanie, należy kierować się zarówno własnym gustem, jak stroną techniczną. Wśród modeli, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem znajdują się m.in. drzwi przesuwne na prowadnicy – jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, a także z większą ilością skrzydeł. Ich główną zaletą tych są niewielkie wymagania techniczno-przestrzenne, dzięki czemu istnieje możliwość optymalnego zagospodarowania powierzchni użytkowej.

Jak nietrudno zauważyć, drzwi przesuwane sprawdzą się przede wszystkim w małych mieszkaniach, a także w sytuacji, gdy domownicy chcą uzyskać rozwiązanie umożliwiające swego rodzaju łączenie sąsiednich pomieszczeń, np. części kuchennej i jadalnej.

Nietypowe wymiary wnęki drzwiowej

Drzwi wewnętrzne, poza stroną estetyczną, powinny odznaczać się funkcjonalnością. Może się zdarzyć, że standardowe modele, dostępne w sklepach oferujących stolarkę drzwiową, nie spełniają oczekiwań potencjalnych użytkowników.

Optymalnym rozwiązaniem okazują się w tym przypadku drzwi przesuwne na wymiar, wykonywane zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami gospodarzy. Przygotowanie tego typu rozwiązania wymaga uprzednich pomiarów, wykonanych przez doświadczonego i kompetentnego przedstawiciela firmy zajmującej się produkcją drzwi.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × jeden =