Jeśli wśród pytań, które w ostatnim czasie zadajesz sobie dość często pojawia się: „Jak samodzielnie zamontować wannę?”, to spieszymy z udzieleniem Ci odpowiedzi. Otóż montaż wanny w łazience może odbyć się zarówno za pośrednictwem fachowca z tej dziedziny, jak również może zostać wykonany samodzielnie. Zdecydowana większość producentów wanien dołącza do swoich produktów dokładną instrukcję, w której udziela wielu praktycznych porad w tym zakresie.

W przypadku wanien prostokątnych najlepiej jest rozpocząć swoją pracę od przykręcenia nóżek do dna naszej wanny w miejscach, które są wyszczególnione przez producenta danego produktu. W tych punktach dno charakteryzuje się specjalnym wzmocnieniem, a więc rozpoznanie go nie należy do najtrudniejszych zadań. Następnie wannę należy ułożyć w miejscu przeznaczenie i oznaczyć jej wysokość na ścianie obok. Nóżki należy wyregulować. warto posłużyć się poziomicą aby sprawdzić czy nasza wanna rzeczywiście stoi poziomo.

Kolejnym punktem jest przymocowanie zaczepów, których funkcja jest zapobieganie odsuwaniu się wanny od pobliskich ścian. We wcześniej wyrysowanej linii należy wkręcić kołki mocujące, a boki wanny wyposażyć w specjalne uchwyty.

Istotna kwestią jest także montaż baterii wannowo-prysznicowej. Należy umieścić ją na wannie w zgodzie z tym co jej producent napisał w dołączonej doń instrukcji. Ważnym jest aby zachować w całym procesie wszelkie środki ostrożności, a zadanie wykonywać w pełnym skupieniu. Jeśli zastosujemy się do powyższego, samodzielne zamontowanie wanny nie będzie problemem.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 − dwa =