Czy depilacja laserowa jest inwazyjna dla zdrowia skóry? Czy to bezpieczne?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Laserowe usuwanie włosów jest nieinwazyjną procedurą, która trwale usuwa niechciane włosy na dobre. Laser celuje w pigment w łodydze włosa i niszczy mieszek włosowy, zapobiegając jego odrastaniu.

Czy bezpieczna?

Prowadzono badania, które dostarczyły potwierdzenia hipotez o bezpieczeństwie zabiegu. Depilacja laserowa bydgoszcz jest bezpieczna i nieinwazyjna, jeśli jest wykonywana przez wyszkolonego specjalistę we właściwe zaopatrzonej klinice.

Jedynymi zagrożeniami mogą być aktywne choroby skóry, takie jak trądzik lub łuszczyca, dlatego ważne jest, aby dermatolog ocenił Twoją skórę przed wykonaniem zabiegów laserowych, aby upewnić się, że nie ma ryzyka infekcji lub dalszego uszkodzenia skóry.

To nie są powody do niepokoju

U niektórych osób po zabiegu może wystąpić przejściowe zaczerwienienie i obrzęk, który może utrzymywać się od jednego do dwóch tygodni, ale niemal zawsze zwyczajnie znika, nie pozostawiając na skórze żadnych trwałych śladów, a tym bardziej blizn.

Zabieg, jakim jest depilacja laserowa bydgoszcz nie powoduje uszkodzeń skóry. Jeżeli lekarz dermatolog daje Ci „zielone światło” na przeprowadzenie zabiegu, w zupełności, nie masz się czego obawiać.

Jak prowadzony jest zabieg?

Laser powoduje ukierunkowanie ciemnego pigmentu we włosach i zniszczenie go. Światło lasera jest absorbowane przez ciemny pigment w mieszku włosowym, co niszczy komórki w mieszku. Powoduje to trwałe zmniejszenie wzrostu włosów.

W zabiegu nie przeszkadza ani opalenizna, ani naturalne zaczerwienienie miejsca zabiegu na skórze, jeśli nie zostało to zdiagnozowane przez lekarza jako miejsce chorobowe. Laser jest bezpieczny, a jego działanie jest niemal bezbolesne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich miejscach można skorzystać z przysługującego bonu turystycznego?
W jakich miejscach można skorzystać z przysługującego bonu turystycznego?
Podróżowanie i organizowanie wakacji czy urlopu jest kosztowne. Wiele rodzin, zarówno tych małych, jak i większych, nie może sobie pozwolić […]
Aranżacja salonu – czego nie może w nim zabraknąć?
Aranżacja salonu – czego nie może w nim zabraknąć?
Salon to serce każdego domu. To w nim skupia się rodzinne życie domowników. Pomieszczenie ciepłe, przytulne, kojarzące się z chwilami […]
Sprzęt dla detektywa – co jest niezbędne?
Sprzęt dla detektywa – co jest niezbędne?
Sprzęt do obserwacji i monitorowania Dynamiczny rozwój elektroniki to znakomita wiadomość dla detektywów. Nowoczesny sprzęt detektywistyczny charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami […]