Oczekiwanie narodzin swojego dziecka to szczególny moment w życiu młodych rodziców. Już w trakcie ciąży zajmują się kompletowaniem wyprawki, aby w momencie, kiedy ich pociecha przyjdzie na świat, niczego jej nie brakowało. Wśród akcesoriów cieszących się największą popularnością, są także zabawki dla niemowląt.

Nowoczesność połączona z komfortem użytkowania

Ponieważ kilkutygodniowe niemowlę nie wykazuje jeszcze zbyt dużej aktywności ruchowej, a większość dnia spędza w pozycji leżącej, to warto zainwestować w zabawki pobudzające koordynację na linii oko – ręka. Doskonale sprawdzą się tutaj wszelkiego rodzaju karuzele zawieszone nad łóżeczkiem albo np. zawieszka do wózka, która w trakcie spaceru będzie stanowić dodatkową atrakcję dla malucha. Zwłaszcza, jeśli ten szybko zaczyna się nudzić. Niemowlęta wprost uwielbiają miękkie, przyjemne w dotyku zabawki, do których mogą się po prostu przytulić. Prym wiodą tutaj zwłaszcza tzw. szumiące przytulanki dostępne na okiemmaluszka.pl. Są to maskotki, które dzięki inteligentnym sensorom, reagują na płacz dziecka i uruchamiają dźwięk przypominający – w zależności od specyfikacji, szum wody morskiej, deszczu, jak również szum wód płodowych mamy z efektem bijącego serca.

Bez względu na to, czy rodzice niemowlęcia zdecydują się na zabawki aktywizacyjne, czy pozostaną przy tradycji, najważniejszym jest, by były one wykonane z odpowiednich materiałów. Warto przy zakupie zwrócić uwagę na to, czy zabawki posiadają atesty. Jedynie sprawdzone produkty zapewnią komfort i bezpieczną zabawę naszemu dziecku.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 14 =