Czym róznią się od siebie fotele kosmetyczne?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym gabinecie kosmetycznym istnieje liczba koniecznych elementów jego wyposażenia. Oprócz wszelkich, nowoczesnych urządzeń do wykonywania kosmetycznych czynności, niezwykle istotny jest również fotel kosmetyczny, dzięki któremu klientka czuje się komfortowo przez cały okres trwania zabiegu. Dobrze dobrany fotel sprawia, że kosmetyczna specjalistka wykonuje swoje czynności sprawnie i bezproblemowo.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotela kosmetycznego?

Obecnie fotele kosmetyczne stanowią produkt łatwo dostępny, jednak dzięki szerokiej gamie możliwości dobranie odpowiedniego modelu do swojego salonu piękności może być utrudnione. Należy przeanalizować swoje zapotrzebowanie oraz ilość pieniędzy, które chcemy przeznaczyć na specjalistyczne wyposażenie. Wybór okazuje się być cechą czysto indywidualną. Usług kosmetycznych jest tak duża ilość, że każda kosmetyczna może potrzebować siedziska wyposażonego w inne funkcje. Ponadto, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na jego funkcjonalność, praktyczność oraz wygodę, ale również estetyczny wygląd. Klientka wchodząca do pokoju aranżacyjnie pięknie wykończonego, będzie powracała i korzystała z dalszych usług.

Fotele kosmetyczne – różnice

Podczas wyboru foteli możemy zauważyć dosyć spore różnice. Pod pewnymi względami cena określa również ich jakość oraz funkcjonalność. Tak jak już wspomniano, od specyfiki gabinetu kosmetycznego powinien zależeć dobór jego wyposażenia. Jakie fotele możemy wyróżnić i jakie są różnice? Poniżej kilka informacji a ten temat.

  • fotel manualny – stanowi najprostszy model foteli kosmetycznych, przy których są ręcznie regulowane kąty podparcia pleców oraz nóg. Wyposażone są również w ręcznie zdejmowany zagłówek oraz podłokietniki. Zazwyczaj obity jest skorą ekologiczną, która jest bardzo łatwa do wyczyszczenia i utrzymania w doskonalej kondycji przez długi czas. Niektóre z foteli mogą być wyposażone również w kuwety oraz podzielone podnóżki, które umożliwiają przeprowadzenie zabiegów na stopach.
  • fotele hydrauliczne – te fotele różnią się od poprzednich możliwością regulacji wysokości. Wszelkie regulacje foteli hydraulicznych wykonuje się za pomocą dźwigni, która jest ułatwieniem podczas dopasowywania fotelu do zabiegu oraz postawy klientki.
  • fotele elektryczne — są jednymi z najnowocześniejszych modeli i najbardziej komfortowych zarówno dla klientek, jak i kosmetyczek. Wyposażone są w silniczki elektryczne, które pozwalają na szybką i łatwą zmianę wysokości oraz położenia oparcia lub podnóżek.

Należy nadmienić, że fotele mogą być wyposażone również w dodatkowe elementy pomagające w wykonywaniu zabiegów. Mogą mieć na przykład funkcje masażu. Natomiast łatwa regulacja pomaga w wykonywaniu lepszej jakości usług. Dopasowany odpowiednio fotel pozwala na profesjonalne zrobienie dopasowanego indywidualnie do klientki makijażu permanentnego. Propozycje na stronie https://abacosun.pl/kartridze są elementami, dzięki którym wykonany makijaż będzie trwały i z którego panie korzystające z danej usługi będą zadowolone.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Aranżacja sklepu odzieżowego – co jest potrzebne?
Aranżacja sklepu odzieżowego – co jest potrzebne?
Istnieje wiele różnych czynników, które należy rozważyć przed rozpoczęciem aranżacji sklepu odzieżowego. Oczywiście należy upewnić się, że jest wystarczająco dużo […]
Prawidłowe zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych
Prawidłowe zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych
Część osób sądzi, że źle wygląda w okularach albo po prostu nie czuje się w nich najlepiej. Mogą one być […]
Czym kierować się podczas wyboru diety pudełkowej?
Czym kierować się podczas wyboru diety pudełkowej?
Coraz więcej osób korzysta z diety pudełkowej. Wielu z nas bowiem nie ma wystarczająco dużo czasu, aby samodzielnie przygotowywać posiłki. […]