Przykrycie solarne basenowe – co warto wiedzieć?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Solarne pokrywy basenowe to świetny sposób na utrzymanie ciepłej wody w basenie, a także niedroga alternatywa dla systemów grzewczych. Pomagają one również zmniejszyć parowanie, które może być poważnym wydatkiem, gdy próbujesz utrzymać basen pełny.

Zanim kupisz solarną pokrywę basenową, musisz mieć pewność, że Twój basen nadaje się do tego typu akcesorium. Pokrywy basenowe solarne nadają się do wszystkich rodzajów basenów, naziemnych, półziemnych, a nawet betonowych i metalowych. Jedyną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest kształt Twojego basenu, ponieważ jeśli ma on dużo zakrętów i krzywizn, to trudno będzie znaleźć dobre dopasowanie do tego typu produktu.

Ale jak one działają? I jak wybrać ten właściwy? Oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o solarnych pokrywach basenowych:

Jak działają pokrywy solarne?

Pokrywy solarne wykorzystują energię słoneczną do podgrzewania wody w basenie. Nie tworzą one pary ani nie ogrzewają powietrza wokół nich, jak niektóre inne rodzaje pokryw (np. folia bąbelkowa). Zamiast tego, odbijają ciepło z powrotem do wody w basenie. Im więcej powierzchni pokrywają pokrywy słoneczne, tym więcej ciepła odbijają do basenu.

Jakie są moje opcje?

Istnieją dwa główne rodzaje pokryw słonecznych: elastyczne wykonane z polimerów, które rozciągają się na całej powierzchni basenu oraz sztywne wykonane ze szkła lub plastikowych paneli, które mieszczą się w szynach basenu. Możesz również kupić pokrywy kombinowane, które łączą oba rodzaje materiałów!

Jeśli chcesz nabyć taki produkt, to sprawdź stronę: https://vivapool.pl/akcesoria/przykrycie-solaryczne/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Stylizacje idealne do pracy – co warto posiadać w swojej garderobie?
Stylizacje idealne do pracy – co warto posiadać w swojej garderobie?
Kobieta zawsze chce wyglądać atrakcyjnie. Ale kobieta pracująca musi szczególnie zadbać o swój wizerunek. Świetny wygląd w biurze, to podstawa. […]
Korzyści z posiadania pompy ciepła
Korzyści z posiadania pompy ciepła
Pompa ciepła jest urządzeniem, które może być zastosowane zarówno do ogrzewania budynku, jak i do podgrzewania wody. Jest to technologia […]
Marketing internetowy – jakie usługi wchodzą w jego skład?
Marketing internetowy – jakie usługi wchodzą w jego skład?
Jedną z najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o marketingu internetowym jest to, że nie jest to jedna rzecz. Jest to […]