Konie to wspaniałe stworzenia, które od wieków są wykorzystywane przez ludzi w różnym celu. Niezależnie jednak od roli, jaką spełniają te szlachetne zwierzęta, powinny one być we właściwy sposób odżywiane. Odpowiednio zbilansowana dieta ma bowiem decydujący wpływ na ich zdrowie, a co za tym idzie długowieczność. Niezbędne pasze, dodatki oraz suplementy posiada w swoim bogatym asortymencie ten sklep specjalizujący się w produktach stricte dla koni: https://www.zywieniekoni.pl/

Pasza to główny element, ale nie jedyny

Koń powinien mieć przede wszystkim stały dostęp do świeżej wody (nawet 40 litrów dziennie), ponieważ spożywa zazwyczaj bardzo skoncentrowaną karmę. Najlepiej zamontować mu w stajni specjalne poidło automatyczne. Podstawa pokarmu musi być pasza pochodzenia roślinnego w postaci siana oraz trawy. Do tej kategorii zaliczamy m.in. owies, żyto, pszenicę, kukurydzę, zioła, wysłodki buraczane, a także jęczmień. Przed podaniem elementów, które są dosyć grube, należy je dokładnie posiekać albo zmielić.

Oprócz tego konieczne jest stosowanie różnych dodatków poprawiających stan sierści i skóry, w tym zwłaszcza oleju rybnego, drożdży i witamin. Można tez zdecydować się na gotową paszę ze sklepu w formie granulek i muesli, zawierającą wszelkie potrzebne substancje wzbogacone o minerały. W jej składzie znajdziemy np. owies, otręby pszenne, makuch, mączkę, olej słonecznikowy oraz pszenicę. Istotnym dodatkiem są ponadto suplementy diety, takie jak otręby pszenne (pozostałe po przetworzeniu pszenicy), witaminy, aminokwasy (biorące udział w metabolizmie białek) i probiotyki (zapewniające równowagę trawienną).

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 − 2 =