Łódź to miasto słynące do niedawna z nie najlepszej opinii, które znane było jedynie ze szkoły filmowej. Obecnie postrzeganie tej miejscowości całkowicie się zmieniło. Młodzi ludzie, którzy tchnęli życie w stare, rozpadające się budynki z charakterystycznej czerwonej cegły odnieśli niesamowity sukces, przyciągając tym samym rzesze turystów.

Aktualnie jedną z największych atrakcji odwiedzanych przez tłumy ludzi jest Manufaktura z przyległym do niej Pałacem Poznańskiego. To stary kompleks fabryczny, który stał się absolutnym symbolem nowoczesnej Łodzi. Ogromne pieniądze włożone w renowację, dobry pomysł i mnóstwo komercyjnych rozrywek zamieszczonych na tym terenie zapełnią weekendowy grafik całej rodziny.

Zwiedzać z przewodnikiem, czy samodzielnie

Wynajęcie przewodnika lub skorzystanie z gotowych propozycji lokalnych biur turystycznych to dobra opcja, jednak plan wycieczek proponowanych przy takich rozwiązaniach zazwyczaj jest bardzo napięty, a co za tym idzie, nie będziemy mogli zatrzymać się na dłużej, jeśli coś naprawdę nas zainteresuje. Korzystając z informacji zamieszczonych na tej stronie internetowej https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/ sami będziemy mogli przygotować ciekawą trasę prowadzącą przez najsłynniejsze łódzkie murale, kultowe budynki, historyczne miejsca, na ulicy Piotrkowskiej kończąc. Pamiętajmy, że jest to miasto niebanalne. Być może nie zakochamy się w nim od pierwszego wejrzenia, ale po bliższym poznaniu każdy będzie miał ochotę tu wrócić, by zgłębiać tajemnice zaklęte w starych, niesamowicie klimatycznych murach fabryk.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =