Prezentacje mogą być świetnym sposobem na zaangażowanie zespołu i przedstawienie im pomysłów na nowe projekty. Jednak sprawdzą się one tylko pod warunkiem, że będą zrobione dobrze.

Ciekawa prezentacja potrafi pomóc Ci zaangażować odbiorców, jednak jeśli jest nie będzie ona odpowiednio przygotowana, to ludzie stracą zainteresowanie i nie będą przychylnie nastawienie do Twoich pomysłów. Dlatego też warto wykorzystać wskazówki, które sprawią, że Twoja prezentacja przyciągnie uwagę odbiorców.

Umieszczaj na slajdach różne grafiki i ilustracje

Badania pokazują, że ludzie zapamiętują 80% tego, co słyszą, ale tylko 20% tego, co czytają! Dobrą praktyką jest więc włączenie do prezentacji pomocy wizualnych, takich jak wykresy, diagramy i zdjęcia, jeśli tylko jest to możliwe. Szczegółowe instrukcje, jak umieścić je w prezentacji, znajdziesz na stronie https://flipowanie.pl/produkt/jak-tworzyc-angazujace-prezentacje-powerpoint/, gdzie wyjaśnione jest, jak posługiwać się programem powerpoint, by stworzyć angażujące prezentacje. Możesz również urozmaicić swoje wystąpienie, wykorzystując filmy lub animacje, jeśli tylko pasują one do Twojego tematu.

Bądź pełen pasji!

Pasjonujący mówcy zapadają w pamięć, ponieważ przekazują swoje uczucia zarówno poprzez głos i język ciała, jak i poprzez słowa. Staraj się więc zainteresować odbiorców tematem swojego wystąpienia także poprzez sposób, w jaki je zaprezentujesz.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 11 =