Nowoczesna, modna kuchnia to miejsce, w którym liczy się przede wszystkim ergonomia oraz funkcjonalność poszczególnych rozwiązań. Wynika to z faktu, że  spędzamy w niej wiele czasu, w związku z czym powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby z jednej strony odpowiadała naszym gustom, z drugiej zaś była w pełni praktyczna. Pozwoli to bowiem łatwo i komfortowo użytkować ją na co dzień. Podstawą są oczywiście odpowiednio dobrane meble, takie jak stół, krzesła drewniane czy szafki, ale oprócz tego duże znaczenia ma również sprzęt AGD. 

Innowacyjne rozwiązania to dzisiaj norma

Urządzając nowoczesną i modną kuchnię, powinniśmy zadbać o wydzielenie różnych stref użytkowych, czyli miejsca na zapasy, kącika do magazynowania sprzętów, strefy przeznaczonej do gotowania i zmywania, a także blatu roboczego. Jednym z obecnie popularnych trendów jest tzw. wyspa kuchenna, umożliwiająca całej rodzinie wspólne gotowanie i ułatwiająca utrzymanie porządku. Ciekawym sposobem na aranżację omawianego wnętrza jest również stylowy barek (wykonany z płyty wiórowej albo gipsowo-kartonowej), który z powodzeniem może oddzielać to pomieszczenie od salonu. Wykorzystajmy go zarówno do przygotowywania dań, jak i innych prac.

Przy barku koniecznie umieśćmy taborety kuchenne w formie hokerów, przywołujących na myśl typowe stołki barowe. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się nawet w mniejszych i średnich mieszkaniach. Jeśli chodzi o inne meble, to w modnych przestrzeniach kuchennych prym wiodą duże stoły i proste w formie, ale jednocześnie eleganckie szafki z mechanizmem wysuwanym – jest to specjalny system koszyków na kółkach, szynach oraz prowadnicach. Nie może również zabraknąć nowoczesnego sprzętu AGD w postaci zabudowanej lodówki, piekarnika z wieloma użytecznymi funkcjami i płyty grzejnej z podwójnym palnikiem. Poza tym konieczne jest zamontowanie czujników dymu i gazu, które w znacznym stopniu podniosą nasz poziom bezpieczeństwa. 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × dwa =