Naturalne oleje zyskują coraz większą popularność w pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów. A to dlatego, że posiadają prosty skład, pozbawione są substancji chemicznych czy substancji konserwujących. Jednym z takich skarbów jest nasz rodzimy olej. Chociaż znajduje się niemal w każdej kuchni, to nie wszyscy zdają sobie sprawę z jego prozdrowotnych właściwości.

Najzdrowszy olej roślinny

Olej o którym mowa, nie tylko wykorzystywany jest jako składnik zdrowej diety ale jako naturalny kosmetyk. Olej rzepakowy cechuje się korzystną proporcją kwasów tłuszczowych. Nienasycone kwasy tłuszczowe stanowią niemal 90% jego składu. Olej z rzepaku jest źródłem witaminy A, D, E i K oraz steroli roślinnych, czyli substancji, które wpływają na obniżenie “złego” cholesterolu w organizmie. Cenne substancje zawarte w oleju pozwalają zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia, takich jak zawał, udar czy choroba niedokrwienna serca. Prócz tego występujące w oleju antyoksydanty przeciwdziałają powstawaniu nowotworów. Natomiast nienasycone kwasy tłuszczowe sprzyjają utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi.

Olej rzepakowy sprawdzi się jako kosmetyk, a to dzięki zawartości witaminy E, która chroni naszą skórę przed wolnymi rodnikami oraz czynnikami zewnętrznymi. Witamina E przyspiesza regenerację skóry, utrzymuje odpowiedni poziom wody w warstwach skóry oraz zmniejsza widoczność zmarszczek. Pozytywny wpływ olejów na organizm człowieka jest bezdyskusyjny.

Rzecz jasna olej rzepakowy to nie jedyny dobroczynny olej, a naturalne alternatywy można znaleźć na przykład na stronie: https://oleoteka.pl/nasze-oleje/35,olej-lniany. Każdy olej ma inne właściwości i zastosowanie, ale bez względu na to na jaki się zdecydujemy, na pewno jego stosowanie przyniesie nam wiele korzyści.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − dziewięć =