Włosy i paznokcie to zdecydowanie jedne z ważniejszych atrybutów kobiety. Każda z pań chciałaby, aby te części zawsze wyglądały pięknie i zdrowo. Niestety czasem zdarzają się problemy takie jak na przykład pękające i łamiące się paznokcie czy też rozdwajające się końcówki włosów lub inne problemy z ich wyglądem. Co należy robić, jak zauważymy problemy wymienione wyżej lub inne związane z wypadaniem czy też matowieniem włosów?

Jak zadbać o włosy i paznokcie

Podstawą, aby zawsze cieszyć się pięknymi włosami oraz paznokciami jest zdrowe odżywianie się i dostarczanie organizmowi odpowiednich suplementów. Największy wpływ na stan włosów i paznokci ma biotyna. Jest to organiczny związek chemiczny z grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Jest ona kluczowa w syntezie cukrów, białek i lipidów. Jest ona też źródłem cząsteczek siarki, która ma bardzo duże znaczenie w procesie budowy włosów i paznokci.

Biotynę można znaleźć w wielu produktach spożywanych na co dzień takich jak żółtkach jajek, w drożdżach, w wątróbce czy też w niektórych warzywach. Jeśli problem jest dość poważny i powstaje niedobór biotyny, warto, jest sięgnąć po suplementy diety, które ją zawierają. Jest ona również do nabycia online na https://swansonshop.pl/witaminy/biotyna.

Kolejny składnik, jaki musimy dostarczać naszemu organizmowi to Witamina C, która również ma wpływ na stan włosów i paznokci. Organizm niestety nie potrafi magazynować witaminy C, dlatego warto, jest w tym przypadku sięgnąć po suplement diety, jakim na przykład jest Swanson Witamina C. Witamina ta jest podstawą w procesie powstawania włosów. W przypadku jej niedoboru włosy są osłabione i podatne na uszkodzenia. Może powodować to ich wypadanie czy też rozdwajanie się końcówek.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + trzy =