Bezpieczeństwo danych, udostępnianych elektronicznie jest niezwykle istotne. Szczególnej ochronie powinny podlegać strony zbierające poufne personalia użytkowników – serwisy wymagające logowania, wprowadzania danych osobowych, czy informacji potrzebnych do opłacenia zamówienia w sklepie internetowym. Jednym z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia witryny, jest wykupienie certyfikatu SSL. Jest to niewielki plik, przesyłany w trakcie nawiązywania połączenia, który odpowiada za szyfrowanie informacji.

Co gwarantuje certyfikat SSL?

Uniemożliwienie przechwycenia poufnych danych, to tylko jedna z korzyści. Do zakodowywania wykorzystuje się klucze o różnej długości – od 128 do 256 bitów. Takie rozwiązanie pozwala na dobranie odpowiedniego certyfikatu, w oparciu o docelową funkcję witryny i rodzaj gromadzonych informacji. Certyfikaty SSL podnoszą wiarygodność witryny, w oczach potencjalnych użytkowników, poprzez potwierdzenie jej autentyczności. Zabezpieczone w ten sposób strony, są również lepiej oceniane przez algorytm Google. W praktyce oznacza to, że pojawiają się wyżej w wynikach wyszukiwania – są zatem łatwiejsze do znalezienia.

Rozwiązanie dla wymagających

Certyfikat SSL można wykorzystać również do zabezpieczania witryn opartych o serwery dedykowane, czyli wykorzystywane wyłącznie przez jednego usługobiorcę, w danym czasie. Dzięki temu, osoby potrzebujące większej mocy, przepustowości lub wyłączności, mogą również w łatwy i szybki sposób zabezpieczyć posiadane witryny. Mechanizm działania w takim wypadku jest dokładnie taki sam, jak w sytuacji kiedy, strona utrzymywana na standardowych zasadach hostingowych.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + dwa =