Jak wszyscy dobrze wiemy, wiosenna pogoda jest zmienna, z dnia na dzień temperatura potrafi spaść o kilka stopni, a następnie znacznie wzrosnąć. Takie sytuacje mogą znacząco utrudnić dziecku korzystanie z uroków natury. Na każde niespodziewane warunki klimatyczne rodzic powinien być dobrze przygotowany. W ciepłe dni idealnie sprawdzą się krótkie spodenki wraz z przewiewnymi oraz lekkimi bluzkami.

Koszulki z krótkim rękawem dla dziewczynki oraz t-shirt dla chłopca to niezbędnik w każdej szafie. Żadnemu dziecku nie powinno być za gorąco, gdyż może się to negatywnie odbić na jego zdrowiu. Należy również zaopatrzyć malucha w nakrycie głowy, co pozwoli na jej ochronę przed wiatrem oraz szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Kurtki, sweterki, bluzy

Zdarza się też tak, że gdy przyzwyczaimy się do upałów, niespodziewanie mogą nadejść chłodne dni. Rodzice powinni cały czas mieć na wierzchu ciuchy, które ogrzeją ich skarby. Kurtki oraz inne okrycia wierzchnie umożliwiają długotrwałą zabawę na świeżym powietrzu, gdy temperatura będzie wynosić tylko kilkanaście stopni. Ponadto, nie można zapomnieć o modnych sweterkach rozpinanych dla dziewczynki oraz ciepłych, ogrzewających bluzach dla chłopców.

Najlepszym rozwiązaniem jest ubranie pociechy na cebulkę, gdyż w przypadku, kiedy zza chmur wyjdzie słońce, dziecko samo będzie mogło dostosować swój ubiór. Jeśli wiatr zacznie mocniej wiać dołożenie jeszcze jednej warstwy pomoże w zatrzymaniu ciepła oraz zapobiegnie chorobom, takim jak np. przeziębienie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + piętnaście =