Mówienie w innym języku to bardzo przydatna dziś umiejętność. Globalizacja sprawiła, że można mieszkać i pracować w zasadzie dowolnym rejonie świata. Języków warto więc uczyć się od najmłodszych lat. Zasada ta jest tym ważna, że młody mózg najlepiej się uczy. Przyswajanie wiedzy jest najlepsze w wieku dziecięcym. Wystarczy więc zastosować kilka ciekawych sposobów, by i nasze dziecko z sukcesami rozpoczęło naukę języków.

Kluczowa w tym, jak rozwijać kreatywność u dzieci jest oczywiście zabawa. To dzięki niej najmłodsi poznają otaczający ich świat. Mówiąc o nauce języków – są takie zabawy, które znacznie ją ułatwiają. Wszelkiego rodzaju wyliczanki po angielsku pozwalają w szybki sposób opanować liczebniki. Istotną rolę odgrywają też planszowe gry edukacyjne. Najłatwiej jednak stosować naukę poprzez rozmowę, bo nic tak nie pobudza kreatywności, jak kontakt z drugim człowiekiem. Dzieci na początek mogą rozmawiać z nauczycielem, lecz po jakimś czasie są przez nich zachęcane również do rozmowy między sobą po angielsku.

Bajki i teatr

Innowacyjną metodą stosowaną w renomowanych szkołach językowych jest nauka przez teatr. Dzieci tworzą grupy teatralne, a w ramach zajęć odgrywają przygotowane wcześniej scenki. To doskonała okazja by w praktyce obcować z językiem angielskim. Zaletą tej metody jest nie tylko nauka innego języka, ale także relacji międzyludzkich oraz wzmacnianie kreatywności. Nic tak nie pobudza wyobraźni, jak bajki. Więcej o programie zajęć możemy przeczytać na stronie: http://www.bajkowe-przedszkole.pl/jezyk-angielski/.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + 9 =