Czasami zdarza się, że nasze mieszkanie nie do końca spełnia warunki istotne w hodowli roślin. O ile zastosowanie dobrej gleby oraz właściwe nawodnienie i nawożenie nie powinno stanowić większego problemu, to wyzwaniem może być odpowiednie oświetlenie. Czasami pomieszczenie nie jest wystarczająco jasne i nie dociera do niego wymagana ilość światła. Co powinniśmy zrobić w sytuacji, kiedy naszym roślinom może brakować promieni słonecznych?

Skorzystajmy ze sztucznego doświetlania

Jeśli nie jesteśmy w stanie zapewnić, by do naszych roślin docierała właściwa ilość naturalnego światła, to idealnym rozwiązaniem może być skorzystanie z lamp energooszczędnych CFL, które znajdziemy na stronie https://domowauprawa.pl/pol_m_OSWIETLENIE_Lampy-Energooszczedne-CFL-199.html. Będą one doskonałym oraz bezpiecznym sposobem na prawidłowe doświetlenie naszej hodowli. Lampy te charakteryzuje bowiem nie tylko długa żywotność, ale również fakt, że nie wydzielają nadmiernej ilości ciepła, które mogłoby mieć negatywny wpływ na prawidłowy wzrost roślin. Dzięki temu, że są energooszczędne oraz dostępne w atrakcyjnych cenach, stanowią wydajne i ekonomiczne rozwiązanie.

Sztuczne oświetlenie z wykorzystaniem lamp energooszczędnych z pewnością przyczyni się do osiągnięcia lepszych rezultatów w rozwoju naszej hodowli. Świetnie sprawdzi się szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych, kiedy dni są krótsze, a ilość promieni słonecznych docierających w nasze cztery kąty jest zdecydowanie mniejsza niż wiosną czy latem. Pamiętajmy jednak, by oświetlenie zawsze dostosowywać do rodzaju roślin oraz ich indywidualnych wymagań. Istotną kwestią jest również faza wzrostu, w trakcie której chcemy zastosować sztuczne doświetlanie. Podczas wyboru odpowiedniej lampy koniecznie zwróćmy uwagę na wspomniane kryteria.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × 3 =