Akupunktura to chińska metoda leczenia bólu różnego pochodzenia. Świetnie sprawdza się w leczeniu migreny, nerwobóli, chorób kręgosłupa, zwyrodnienia stawów. Akupunktura pomaga również pozbyć się szumu w uszach, wrzodów żołądka czy niektórych alergii.

Akupunktura sposób działania i metoda wykonania

Chińczycy wierzą w energię Chi, która się składa po równo z Jing i Jang. Jeżeli obie te wartości zostają zakłócone w organizmie, pojawiają się ogniska zapalne i różne infekcje. Równowagę Jing i Jang może zakłócić duży stres, zła dieta, ciężkie warunki klimatyczne, urazy i stłuczenia.

Akupunktura to chińska metoda leczenia, która polega na wbijaniu w ciało cieniutkich igieł. Igły te nie są wbijane byle jak. Igły wbija się w odpowiednie receptory, które znajdują się w ciele człowieka. Wbicie igły w dany receptor ma za zadanie odblokować przepływ między kanałami, którymi podąża energia zwana Chi. Dzięki zabiegowi akupunktury, przepływ energii chi jest uregulowany, co przekłada się pozytywnie na samopoczucie pacjenta.

Przed zabiegiem akupunktury, pacjent jest badany. Mierzy się między innymi ciśnienie krwi czy sprawdza się tęczówkę oka. Podczas jednego zabiegu można użyć tylko 12 igieł. Wbite igły pozostawia się w ciele przez 15-30 minut. Niektórzy terapeuci wykonują masaż, który potęguje działanie akupunktury. Seans akupunktury należy powtórzyć kilka razy. Jednak po pierwszej wizycie pacjent odczuwa poprawę.

Akupunkturę poleca się osobom cierpiącym na przewlekłe choroby. Akupunktura nie jest wskazana przy nowotworach.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 − 6 =