Od kilku lat systematycznie wzrasta liczba kierowców decydujących się na zamontowanie w swoim samochodzie kamery. Przydaje się ona bowiem w wielu różnych sytuacjach – zwłaszcza wtedy, gdy dojdzie do kolizji bądź poważnego wypadku na drodze. Warto postawić na model funkcjonalny i gwarantujący rejestrowanie wystarczająco wyraźnego obrazu. Pożądane parametry to rozdzielczość na poziomie Full HD (czyli 1920×1080 pikseli), szeroki kąt widzenia wynoszący minimum 120 stopni, przysłona obiektywu f/1.8 albo f/1.6, łączność Wi-Fi, a także odbiornik GPS. 

Monitoring całą dobę

Kamera do samochodu to akcesorium pozwalające przede wszystkim na dokładne i zgodne z prawdą wyjaśnienie dowolnego zdarzenia w ruchu komunikacyjnym. Bez problemu zarejestruje ona groźny wypadek, wymuszenie pierwszeństwa, zajechanie drogi czy podjęcie próby wyłudzenia pieniędzy. W przypadku sporu z drugim kierowcą obecność omawianego sprzętu z pewnością szybciej skłoni go do przyznania się do winy, co zaoszczędzi nam sporo nerwów oraz cennego czasu. W ten sposób koszt zakupu zwróci się w mgnieniu oka. Dodatkowa istotna korzyść to oczywiście możliwość uniknięcia mandatu i posiadanie niepodważalnego dowodu w razie postępowania sądowego lub prowadzonego przez firmę ubezpieczeniową. Jak by tego było mało, dzięki kamerze wyraźnie wzrasta szansa na skuteczne odzyskanie skradzionego auta, gdyż istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że uwieczni ona na nagraniu twarz złodzieja. Jeśli ma wbudowany GPS, to wskaże również aktualną lokalizację pojazdu. Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że zarejestrowany materiał nadaje się do celów edukacyjnych i stanowi świetną bazę do poprawy umiejętności za kółkiem.

Similar Posts

1 Komentarz

  1. Po nowelizacji przepisów drogowych GRUDZIEŃ 2021 warto zaopatrzyć się w kamerę do samochodu, oj warto. U nas w kamperach też montujemy:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście + 20 =