Niemal każdy mężczyzna, a może i niejedna kobieta lubi czasem pomajsterkować. Kiedy jeszcze ma do dyspozycji swój własny warsztat lub garaż, to drobne naprawy samochodu lub sprzętu AGD mogą sprawiać prawdziwą frajdę.

Jakie wyposażenie warsztatu?

Oczywiście majsterkowanie a tym bardziej wykonywanie poważniejszych napraw wymaga nie tylko chęci, ale również odpowiednich narzędzi. Bez nich praca będzie bardzo trudna do wykonania, a nieraz wręcz może być niewykonalna. Podstawowym elementem wyposażenia wszelkich warsztatów (zarówno domowych jak i specjalistycznych) są stoły warsztatowe, na których można położyć albo zamocować naprawianą część. Blat takiego stołu jest umiejscowiony na odpowiedniej wysokości, żeby ułatwić pracę w prawidłowej i wygodnej dla ciała pozycji. Na stole można umocować różne pomocne narzędzia, takie jak imadło, czy wiertarka stołowa. Dobrze, gdy nad głową jest umieszczona lampa dająca wystarczająco dużo światła.

Nad powierzchnią blatu może znajdować się pionowa płyta, na której w zasięgu ręki można powiesić różne narzędzia, typu wkrętaki, szczypce czy klucze oraz kuwetki z elementami mocującymi, na przykład wkrętami lub śrubami. Pod blatem często znajduje się półka lub szuflada, na której można położyć elektronarzędzia, na przykład wiertarkę ręczną lub szlifierkę kątową. Warto mieć na wyposażeniu również skrzynkę narzędziową, w której będziemy przechowywać różnego typu sprzęt i w razie potrzeby zabrać ze sobą na miejsce wykonywanej pracy. A zatem każdy, kto lubi majsterkować i ma odpowiednio dużo miejsca, powinien zaopatrzyć się w odpowiednio wyposażony stół warsztatowy.

Tekst powstał we współpracy z Promag S.A.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście + szesnaście =