Piękny ogród to marzenie wielu osób. Jednak chcemy też, aby rośliny wyglądały dobrze o każdej porze roku, a nasz raz włożony wysiłek procentował przez kolejne lata. Wybierając rośliny wieloletnie, możemy uzyskać taki efekt. Kwitną one przez kilka, a nawet kilkanaście lat z rzędu. Zatem wybierając odpowiednie kwiaty i krzewy możemy sprawić, że nasz ogród przez kolejne kilka lat będzie wyglądał nienagannie i będzie wymagał od nas minimalnej ilości pracy wokół niego.

Podstawą jest plan zagospodarowania przestrzeni

Jest bardzo dużo roślin, które świetnie się sprawdzą w ogrodzie wieloletnim. Choćby trawy ozdobne sadzonki są powszechnie dostępne i można je sadzić nawet w kwietniu, gdy nie ma już nocnych przymrozków. Takie rodzaje traw świetnie sprawdzą się posadzone na rabatce z kwiatami, ale też na skalniakach. Warto też postawić na rudbekię błyskotliwą, która ma złote kwiaty. Jest to bylina niezwykle wytrzymała i łatwa w pielęgnacji. Wystarczy ją posadzić w słonecznym miejscu, a będzie kwitła od połowy lata do późnej jesieni.

Również hortensja ogrodowa odmiany ma bardzo popularne i wiele osób decyduje się na te kwiaty. Z kolei hortensje dobrze jest posadzić na gruncie albo wiosną albo jesienią. Wtedy w kolejnym sezonie będzie pięknie kwitnąć i ozdabiać ogród. Ciekawym kwiatem jest też fiołek rogaty, który jest dość niewysoki, ale ma śliczne kremowo-żółte kwiaty z fioletowym brzegiem. Kwitnie on od maja do września. Świetnie sprawdzi się wkomponowany między trawy ozdobne, ponieważ lubi półcień.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × pięć =